Odchod Lengvarského z funkcie je symbolom chaosu a konfliktov Hegerovej vlády, do volieb už nemôžeme čakať, tvrdí Šimečka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Michal Šimečka
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Koniec Vladimíra Lengvarského vo funkcii ministra zdravotníctva (nom. OĽaNO) je symbolom chaosu a konfliktov vlády dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OľaNO). Uviedol to predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka v tlačovej správe.

Odchod ministra Lengvarského

Odchod ministra Lengvarského len prehlbuje chaos, tak charakteristický pre túto vládu. Nahrádza ho iný člen súčasnej vlády, pre ktorého bude zdravotníctvo iba druhoradou témou. My si však už nemôžeme dovoliť čakať až do volieb a neriešiť akútne problémy v zdravotníctve,“ myslí si šéf PS.

Expert Progresívneho Slovenska na zdravotníctvo Oskar Dvořák tvrdí, že do konca marca mal Lengvarský zverejniť nový zoznam nemocníc „vychádzajúci z najväčšej schválenej reformy za posledných 20 rokov“.

Nová univerzitná nemocnica

Dodal, že Lengvarský mal verejnosti taktiež poskytnúť informácie o tom, ako bude vyzerať nová univerzitná nemocnica v Bratislave, ktorá by mala stáť na Rázsochách.

Potrebujeme vedieť, či vôbec bude stáť, aké bude ponúkať služby a koľko bude mať lôžok. Potrebujeme tiež informácie o tom, ako využijeme ostatné prostriedky plánu obnovy na výstavbu ďalších nemocníc po celom Slovensku tak, aby zbytočne neprepadli,“ apeluje Dvořák.

Zároveň vládu vyzval, aby jasne povedala, čo sa bude diať so schválenou reformou nemocníc a zároveň, kedy a v akej forme budú mať pacienti k dispozícii novú univerzitnú nemocnicu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerMichal ŠimečkaOskar DvořákVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne Slovensko