Počty hospitalizovaných aj pozitívnych zamestnancov v nemocniciach v Poprade a Ľubovni naďalej rastú

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Virus Outbreak Canada Respiratory therapist Mehul Delvada, back centre, and health care workers prone a ventilated COVID 19 patient who's also an unvaccinated nurse in the intensive care unit at the Humber River Hospital during the COVID 19 pandemic in Toronto

Situácia v Ľubovnianskej nemocnici sa v súvislosti s počtom hospitalizovaných s ochorením COVID-19 opäť zhoršila. Potvrdil to pre agentúru SITA jej riaditeľ Peter Bizovský, podľa ktorého tam leží s koronavírusom 25 ľudí.

Z nich 22 je na COVID oddelení, ďalší dvaja sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Hospitalizované bolo aj jedno dieťa. V úvode minulého týždňa ležalo v nemocnici s týmto ochorením 12 pacientov, niekoľko dní predtým len päť.

Chýbajúci personál

Podľa Bizovského však majú zatiaľ na COVID oddeleniach kapacity dostatočné, dokopy bolo reprofilizovaných viac ako 60 lôžok. Väčšie problémy spôsobuje nemocnici chýbajúci personál.

Šesťdesiatdva zamestnancov máme mimo. Zatiaľ to zvládame, pretože sa vracajú po piatich či šiestich dňoch do práce,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice. Aj naďalej je však najťažšia situácia na ARO.

Chýbajú nám ľudia, a tí, ktorí sú tam, sa neustále točia v službách,“ poznamenal Bizovský. Ak by vypadli ešte ďalší z lekárov z ARO, v nemocnici by sa museli rozhodnúť, či budú mať otvorené biele alebo červené ARO.

Špeciálny režim

V nemocnici v Poprade majú na COVID oddelení so špeciálnym režimom hospitalizovaných 20 pacientov, dvaja z nich sú pripojení na high flow. Ďalších šesť pacientov leží na COVID pediatrickom oddelení.

Za posledné tri dni na COVID urgente ošetrili 44 pacientov. V piatok ich bolo 17, v sobotu 15 a v nedeľu 12,“ uviedla ďalej pre SITA hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda.

Okrem toho eviduje nemocnica 51 pozitívnych zamestnancov a sedem ďalších v karanténe. „Čo sa týka personálu, v minulom týždni sme mali aj vyššie čísla, už je to o niečo lepšie. Tým, že platí päťdňová karanténa a izolácia, ľudia by sa nám mali vrátiť skôr,“ dodala Galajda.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Bizovský
Firmy a inštitúcie Nemocnica PopradNemocnica Stará Ľubovňa