Poisťovne dostanú za poistencov štátu 90 miliónov eur, ministerstvo posiela financie aj nemocniciam

Nemocnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ministerstvo financií SR uvoľňuje zdravotným poisťovniam platbu za poistencov štátu vo výške 90 miliónov eur. Uviedol to tlačový odbor rezortu financií. Ďalšie 3 milióny eur dostanú jednotlivé nemocnice na kúpu nových prístrojov, stavebné úpravy či potrebné rekonštrukcie.

V našom dlhodobom záujme totiž je, aby slovenskí pacienti dostávali kvalitnú zdravotnú starostlivosť,” uvádza sa v tlačovej správe.

Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach si za poskytnuté prostriedky zabezpečí prístroje pre pracovisko zubného lekárstva a Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici zase nemocničné lôžka. Zároveň tiež vybuduje stomatologické pracovisko či nakúpi potrebné sonografické vybavenie.

Nové prístroje pribudnú aj na rehabilitačnom oddelení vo fakultnej nemocnici v Trnave. Ďalšie prostriedky sú určené pre Fakultnú nemocnicu Trenčín, Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Nových Zámkoch, Detskú fakultnú nemocnicu Košice, Národný ústav tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie Vyšné Hágy, Úrad verejného zdravotníctva SR či úrad Ministerstva zdravotníctva SR.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie FN TT Fakultná nemocnica TrnavaMF Ministerstvo financií SRUNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice