Pokles počtu covidových pacientov sa v Rooseveltovej nemocnici zastavil

Pacient s Covid 19
V banskobystrickej nemocnici je hospitalizovaných 42 pacientov s ochorením COVID-19. Foto: ilustračné, Gettyimages.com

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) v Banskej Bystrici je k dnešnému dňu hospitalizovaných 42 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 10 je na umelej pľúcnej ventilácii. Ešte začiatkom decembra bolo hospitalizovaných viac ako 100 pacientov. Ako však agentúru SITA informovala hovorkyňa FNsP FDR Ružena Maťašeje, klesajúca tendencia počtu pacientov sa zastavila.

„Podľa aktuálnych čísiel môžeme skonštatovať, že do minulého týždňa sme evidovali pokles počtu pacientov s COVID-19, ktorý sa momentálne zastavil. Oproti predošlému týždňu evidujeme mierny nárast,“ popísala aktuálnu situáciu hovorkyňa s tým, že to kopíruje aj predikcie v súvislosti s novou mutáciou koronavírusu.

V nemocnici majú aktuálne reprofilizovaných 111 lôžok, z ktorých 65 je na infektologickom oddelení. „V prípade potreby vieme operatívne reagovať a počty navýšiť,“ doplnila Maťašeje.

V banskobystrickej nemocnici je aktuálne 12 na nový koronavírus pozitívnych zamestnancov, pričom žiaden člen personálu nie je v karanténe.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ružena Maťašeje
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica