Prešovská nemocnica začína pre plánovaný rozvoj s organizačnými zmenami, za plnej prevádzky presťahuje štyri oddelenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Jána Adama Reimana
Areál Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana Prešov. Foto: archívne, SITA/Viktor Zamborský
Tento článok pre vás načítala AI.

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana začína v súvislosti so zmenou zriaďovateľa a jej plánovaným rozvojom s nevyhnutnými organizačnými zmenami. Za plnej prevádzky sa udejú počas nasledujúcich dvoch týždňov, keď presťahujú štyri oddelenia.

Vedenie nemocnice v tejto súvislosti prosí všetkých pacientov a návštevníkov o trpezlivosť a pochopenie. Aktuálne zmeny potrvajú do vybudovania novej nemocnice. Ako konkretizovala PR manažérka prešovskej nemocnice Martina Pavlíková, sťahovanie sa dotkne oddelení oftalmológie, gynekológie, geriatrie a infektológie.

Nevyhnutné premiestnenie oddelení

Oddelenie oftalmológie sa z pavilónu č. 7 presťahuje do priestorov starej pôrodnice – pavilónu č. 1 na prízemie vľavo. Gynekologické ambulancie a pohotovosť sa z pavilónu č. 1 presťahujú do pavilónu č. 2 – chirurgický monoblok. Pôrodnica zostane tak ako dosiaľ rozdelená na starú a novú a perinatologické centrum ostáva v starej pôrodnici.

Oddelenie geriatrie sa z pavilónu č. 8 presťahuje do pavilónu č. 3 na 6. poschodie a oddelenie infektológie z pavilónu č. 7 do pavilónu č. 8. Premiestnenie oddelení je podľa Pavlíkovej nevyhnutné, bude sa však diať tak, aby sa čo najmenej dotklo samotných pacientov, ale aj celkového chodu nemocnice.

Ohľad na pacientov

Všetky zmeny súvisia s prípravou budúceho staveniska priamo v areáli nemocnice, kde sa bude v budúcnosti realizovať výstavba novej nemocnice. Jej investorom bude ministerstvo obrany,“ uviedol riaditeľ prešovskej nemocnice Juraj Smatana s tým, že bližšie informácie k samotnej výstavbe budú k dispozícii až o pár týždňov, keďže sa celý proces len pripravuje.

Sťahovanie sa bude realizovať v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov. „Vo všetkých prípadoch sú samozrejmosťou dôsledné a nevyhnutné hygienické a epidemiologické opatrenia, tak s ohľadom na pacientov, zamestnancov, ako aj návštevníkov nemocnice. Už teraz pacientov, ktorých objednávame na jún a neskôr informujeme o týchto zmenách,“ uviedol Smatana.

Veľký zásah do fungovania

V celom areáli sú všetky pavilóny nemocnice viditeľne označené veľkými číslami pre lepšiu orientáciu. Verejnosť bude o každej zmene informovaná.

Uvedomujeme si, že ide o veľký zásah do chodu nemocnice. Samotné sťahovanie sme naplánovali efektívne, aby sme ho zvládli za krátky čas, ale predovšetkým s ohľadom na zdravie a potreby našich pacientov aj zamestnancov. Prosíme všetkých o pochopenie a trpezlivosť pri zvládnutí týchto organizačných zmien,“ dodal riaditeľ nemocnice.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj SmatanaMartina Pavliková
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove