Prešovský kraj bude proti COVID-19 očkovať na ôsmich miestach, pripravených má vyše päťtisíc dávok vakcín

COVID 19: Očkovanie ľudí bez domova v Oáze
Foto: ilustračné, SITA/Marek Lukáč

Prešovský samosprávny kraj (PSK) bude tento víkend pokračovať v očkovaní v nákupných domoch. Zároveň sprístupní vakcináciu vo svojich veľkokapacitných očkovacích centrách.

Okrem Prešova a Popradu opätovne už aj v Humennom. S vakcínou ale príde aj do okresov Stropkov a Vranov nad Topľou.

Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, kraj má na víkend pripravených spolu 5 200 vakcín proti koronavírusu.

K dispozícii bude jedenásť termínov

„Cez víkend realizujeme očkovanie až na ôsmich rôznych miestach v 11 termínoch v piatich okresoch kraja. Takže opäť aktivizujeme všetkých, ktorí chcú prispieť ku kolektívnej imunite, odbremeneniu našich nemocníc a celkovo upokojeniu pandemickej situácii v kraji,“ uviedol v tejto súvislosti predseda PSK Milan Majerský.

PSK počas nadchádzajúcej soboty i nedele svoje očkovacie stanovištia znovu otvorí v nákupných domoch v Humennom, Prešove i Poprade.

V sobotu 20. novembra budú očkovať v OC Avenue v Humennom a po oba víkendové dni v sobotu 20. a v nedeľu 21. novembra aj v OC Eperia Prešov a OC Max Poprad.

Očkovanie nových záujemcov jednodávkovým Janssenom aj na počkanie tu bude v čase od 10:00 do 17:00. Kraj má na tento účel pripravených približne 1 500 vakcín.

Opäť otvárajú centrum v Humennom

Ďalších 2 500 dávok vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech bude pripravených v troch veľkokapacitných očkovacích centrách, ktoré budú pre záujemcov otvorené od 8:00 do 18:00.

V sobotu 20. novembra v SOŠ technickej na Volgogradskej ulici v Prešove a v telocvični SPŠ techniky a dizajnu na Mnoheľovej ulici v Poprade budú očkovať prvou, druhou a treťou dávkou.

V Prešove ale bude po 16:00 pre registrovaných umožnené aj vakcinovanie jednodávkovou vakcínou od spoločnosti Johnson & Johnson.

„V nedeľu 21. novembra sa po troch mesiacoch opätovne otvára veľkokapacitné centrum v telocvični Obchodnej akadémie na Komenského ulici v Humennom. Zaočkovať sa sem môžu prísť noví záujemcovia, ako aj čakatelia na 2. a 3. dávku vakcíny Comirnaty od Pfizer/BioNTech,“ doplnila Jeleňová.

Reagujú na dopyt miestnych samospráv

Kraj v spolupráci miestnymi samosprávami prvýkrát očkuje jednodávkovým Janssenom v Mestskej športovej hale na Daxnerovej ulici vo Vranove nad Topľou v sobotu 20. novembra od 10:00 do 17:00 a po oba víkendové dni v rovnakom čase aj v Mestskom kultúrnom stredisku na ulici Nový riadok v Stropkove.

V sobotu je pripravených 300 vakcín Comirnaty, v nedeľu rovnaký počet jednodávkových vakcín Janssen.

„Kraj tento víkend otvára dočasné očkovacie miesta aj v dvoch okresných mestách vo Vranove nad Topľou a Stropkove, kde umožníme očkovanie s registráciou cez vlastný portál PSK a rovnako aj bez registrácie. Rozšírením ponuky očkovacích termínov tak reagujeme na súčasnú zložitú situáciu, ako aj dopyty zo strany miestnych samospráv, ktoré sa na nás obrátili s požiadavkou na zorganizovanie očkovania. Sme pripravení s vakcínou vyraziť všade tam, kde o ňu bude záujem,“ dodal Majerský.

Lepšie je byť zaregistrovaný

Jeleňová pripomenula, že aktuálne je podávanie tretej dávky otvorené pre všetkých záujemcov od 18 rokov veku, ktorí sú po aplikovaní druhého očkovania minimálne šesť mesiacov a ľudí s oslabenou imunitou, ktorí sú minimálne štyri týždne po druhom očkovaní.

Očkovanie v centrách PSK bude realizované s registrovaním aj bez prihlásenia, a to prioritne medzi 8:00 až 9:00.

Kraj ale apeluje na verejnosť, že v prípade zmienených očkovacích termínov je dobré využiť možnosť registrovania cez štátnu čakáreň a cez portál www.psk-ockovanie.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daša JeleňováMilan Majerský
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)