Prešovský kraj hlási narastajúci počet záujemcov o očkovanie, dopomohli k tomu aj kampane

Nemecko, koronavírus, očkovanie
Foto: ilustračné, SITA/AP

V očkovacích centrách Prešovského samosprávneho kraja (PSK) rastie záujem o vakcínu. Mobilizácii podľa župy pomáhajú aj kampane. Len v rámci týždňa od 11. do 17. decembra sa v rámci kampane Ministerstva zdravotníctva SR pod názvom Darujme si Vianoce podarilo podať viac ako 8 500 dávok.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Očkovali v nákupných domoch a vo veľkokapacitných očkovacích miestach vo vybraných mestách i obciach kraja, ktoré prejavili záujem o očkovanie na svojom území. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa Daša Jeleňová.

Očkovala aj výjazdová služba

Dostupné dáta za sedem mobilizačných očkovacích dní ukázali vysoké čísla podaných vakcín Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson a Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech v réžii Prešovského samosprávneho kraja. Výrazný počet vakcín podali počas víkendu 11. a 12. decembra, teda v prvých dvoch mobilizačných dňoch, a to spolu 6 168.

„Počas pracovného týždňa od 13. do 17. decembra bola v teréne aj výjazdová očkovacia služba PSK, ktorá sprístupnila vakcínu individuálne vo viacerých obciach, väznici, ale aj Spišskej Starej Vsi a aj v Levoči,“ priblížila hovorkyňa. Realizovalo sa aj takzvané večerné očkovanie v dvoch nákupných domoch, a to v prešovskej Eperii a popradskom Maxe.

Navýšený počet termínov 

Okrem mobilizačnej kampane rezortu zdravotníctva kraj podľa Jeleňovej zintenzívnil očkovanie aj v rámci vlastných aktivít. S motívom Kraj ťa potrebuje zvýšili počet termínov i očkovacích miest, čo sa odrazilo aj na celkovej štatistike.

V prvom týždni od 6. do 12. decembra záujemcom o očkovanie podali zdravotníci spolu 7 204 vakcín proti koronavírusu, kým týždeň predtým to bolo 4 342 vakcín. V týždni od 13. do 19. decembra zatiaľ podľa Jeleňovej lámal rekordy. V centrách PSK a cez mobilné tímy v réžii župy podali 9 686 vakcín.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daša Jeleňová
Firmy a inštitúcie Johnson & JohnsonMZ Ministerstvo zdravotníctva SRPfizerPSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)