Prevádzky majú podľa novej vyhlášky ÚVZ uvoľnenejšie COVID opatrenia

Divadlo
Foto: ilustračné, Thinkstock

Nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR platná od 14. júna upravuje podmienky pri činnosti prevádzok. V prípade kapacitných obmedzení sa už predpis jedna osoba na 15 štvorcových metrov nebude vzťahovať na prevádzky nachádzajúce sa v takzvaných zelených a žltých okresoch.

Viac o téme: Koronavírus

Pre niektoré druhy prevádzok sú stále v platnosti iné druhy kapacitných obmedzení, napríklad maximálny počet osôb pri stole v prevádzkach verejného stravovania. Ako ďalej informovala hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková, v zariadeniach verejného stravovania sa podmienka dvojmetrového rozostupu medzi stolmi vzťahuje len na interiér.

V ružových a červených okresoch môžu od 14. júna prevádzky hudobných, divadelných, filmových a podobných predstavení organizovať predstavenia pre deti za nastavených protiepidemických opatrení.

Podľa ÚVZ SR sa zosúlaďuje aj text vyhlášky s COVID automatom v prípade obmedzenia činnosti prevádzok verejného stravovania a fitness centier. Takéto prevádzky budú v III. stupni varovania (bordová farba okresu) zatvorené. Prevádzky verejného stravovania môžu fungovať pre odber so sebou alebo cez donáškový predaj.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Pre prevádzky, kde možno výsledok negatívneho testu nahradiť potvrdením o očkovaní, sa upravujú lehoty zaočkovanosti tak, ako v prípade vyhlášky k režimu na hraniciach, a to najskôr po zavŕšení 21 dní po podaní prvej dávky vakcíny v prípade dvojdávkovej vakcíny alebo najneskôr po 21 dňoch po podaní jednodávkovej vakcíny.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Daša Račková
    Firmy a inštitúcie Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR