Prezidentka Čaputová vyjadrila uznanie onkológom, ktorí liečia detských pacientov. Ich práca dáva rodičom nádej

PREZIDENTKA: Odovzdala poverovacie listiny
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Fakt, že sa na Slovensku darí vyliečiť 80 percent detských onkologických pacientov dáva rodičom nádej. Na 30. Konferencii detských hematológov a onkológov Českej a Slovenskej republiky to povedala prezidentka Zuzana Čaputová.

V tlačovej správe o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Čaputová vyjadrila vďaku a uznanie odborníkom, ktorí sa starajú o detských onkologických pacientov.

„Fakt, že sa u nás darí úspešne vyliečiť vyše 80 percent týchto detí dodáva nádej všetkým rodičom. Znamená to, že detským pacientom poskytujete kvalitnú zdravotnú starostlivosť a za to vám všetkým patrí moje úprimné poďakovanie a uznanie,“ povedala v prejave prezidentka.

Osobitné poďakovanie adresovala tým, ktorí sa pred 30 rokmi zaslúžili o vznik a rozvoj detskej onkológie a hematológie v Bratislave aj v iných mestách na Slovensku.

S poľutovaním zároveň konštatovala, že mnohí lekári, sestry, záchranári a vedci sa v súčasnosti stretávajú s nenávisťou a vyhrážkami, a to len za to, že obhajujú vedecké poznanie a overené skúsenosti, aby ich pacienti dostali to najlepšie, čo momentálne majú k dispozícii.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom