Prievidza vydala mimoriadne odporúčanie. Za posledné dni tu pribudlo 33 osôb s Covid-19

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Koronavírus, covid 19
Ministerstvo zdravoníctva z preventívnych dôvodov neodporúča realizovať návštevy v domovoch sociálnej starostlivosti či organizovať rodinné oslavy. Ilustračné foto: SITA/(AP Photo/Bob Edme)

„Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prievidzi zaznamenal za posledných 8 dní 33 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Ide o importované prípady zo zahraničia a aktívne dohľadané kontakty už potvrdených prípadov ochorenia COVID-19,“ informuje na Facebooku Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Hygiena už podnikla potrebné protiepidemické opatrenia a dohľadáva ďalšie rizikové kontakty. Krízový štáb mesta súčasne vydal odporúčanie s účinnosťou od 1. augusta, v rámci ktorého nariaďuje zvážiť organizáciu hromadných podujatí s počtom nad 10 osôb.

Odporúčanie sa týka jarmokov, hodových a folklórnych slávností či koncertov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Organizátori musia dodržať preventívne opatrenia

Ak sa obec rozhodne organizovať alebo povoliť väčšie hromadné podujatie, musí zabezpečiť dodržiavanie aktuálne platného opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR pre organizovanie hromadných podujatí,“ informuje ÚVZ.

Opatrenia zahŕňajú kontrolovaný vstup a výstup z podujatia, nosenie rúšok, päť metrov štvorcových z plochy exteriéru na jednu osobu a maximálne 1000 osôb v jednom sektore. Počet prítomných osôb zároveň bude musieť organizátor vedieť preukázať.

Krízový štáb avizoval, že ak budu počty nakazených v meste naďalej stúpať, pristúpi k zákazu hromadných podujatí.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie RÚVZ PrievidzaÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR