Príprava materiálov a dát o výstavbe a rekonštrukcii nemocníc je v závere, tvrdí premiér Heger

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Premiér SR Eduard Heger
Premiér SR Eduard Heger Foto: SITA/Úrad vlády SR

Premiér Eduard Heger potvrdil, že príprava materiálu a dát o výstavbe a rekonštrukciách nemocníc sa blíži ku koncu. Dáta k rozhodnutiu o výstavbe a rekonštrukciách nemocníc majú byť skompletizované do konca tohto týždňa. Na základe týchto dát bude vláda rozhodovať o investíciách. Vyhlásil to na brífingu po skončení stredajšieho rokovania vlády.

Cieľom pripravovaných materiálov je zvýšiť kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti a posilniť investície do nemocníc a ambulancií. „Chcem povedať všetkým občanom, že na tom intenzívne pracujeme,“ vyhlásil premiér.

Plán obnovy pozná veľmi dobre, sám sa ako minister financií podieľal na jeho tvorbe a v súčasnosti ho implementujú. Štrnásť míľnikov sa už podarilo splniť. Veľa ľudí sa podľa premiéra vyjadruje k plánu obnovy, ale buď ho nepoznajú, alebo mu nerozumejú.

Heger súčasne ocenil profesiu zdravotníkov s tým, že hľadajú zdroje na zvyšovanie ich platov. V tomto však naráža na veto strany SaS. „Dobieha nás zanedbaná starostlivosť o zamestnancov štátu predchádzajúcimi vládami, lebo nevyužili dobré roky na to, aby dostali platy na konkurenčnú úroveň s okolitými krajinami,“ dodal premiér.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard Heger
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita