Protimonopolný úrad odobril predaj zdravotníckych zariadení siete ProCare a Svet zdravia spoločnosti Agel SK

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Poliklinika ProCare Zvolen
Poliklinika ProCare Zvolen Foto: archívne, SITA/znap.sk

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR odobril predaj piatich zdravotníckych zariadení siete ProCare a Svet zdravia spoločnosti Agel SK.

Konkrétne ide o nemocnice v Žiari nad Hronom a v Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Samotné spoločnosti o predaji informovali ešte v júni minulého roka, úrad koncentráciu schválil koncom apríla.

Na základe detailnej analýzy úrad neidentifikoval súťažné obavy spôsobené koncentráciou. Po vyhodnotení podkladov a informácií získaných v predmetnom správnom konaní úrad dospel k záveru, že posudzovaná koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže, a teda koncentráciu schválil,“ informuje v tlačovej správe PMÚ. Uvedené rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť.

Sieť ProCare a Svet zdravia prevádzkovala nemocnice v Žiari nad Hronom a Banskej Štiavnici od roku 2014, Mammacentrum sv. Agáty a polikliniky vo Zvolene a Žiari nad Hronom od roku 2010. Päť pracovísk spolu zamestnáva viac ako 700 pracovníkov. Skupina Agel pôsobí v oblasti zdravotníctva viac ako 30 rokov. V Českej republike a na Slovensku prevádzkuje takmer 30 zdravotníckych zariadení a ďalších viac ako 70 spoločností.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Agel SKMammacentrum sv. Agáty a polikliniky vo ZvoleneProCareProtimonopolný úrad (PMÚ) SRSvet zdravia