Purpurovým srdcom ocenili tých, ktorí zlepšujú podmienky pre predčasne narodené deti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Purpurove_srdce.jpg
Foto: OZ Malíček

Občianske združenie Malíček už po ôsmykrát odovzdalo ocenenie Purpurové srdce. Prevzali si ho osobnosti, ktoré významne prispeli k zlepšeniu podmienok v starostlivosti, osvety o predčasných pôrodoch a následnej starostlivosti o predčasne narodené deti.

Ocenenie pre osobnosť neonatologickej sekcie Slovenskej pediatrickej spoločnosti si prevzala lekárka Milada Mošková. Pracuje vo Fakultnej nemocnici F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici ako lekárka Neonatologickej kliniky SZU FNsP F. D. Roosevelta.

Kolektív Detského kardiocentra Národného ústavu srdcových chorôb si odniesol cenu pre osobnosť verejného života. V centre poskytujú diagnostické a terapeutické výkony, ktoré zabránia kardiálnemu zlyhaniu, resp. úmrtiu. Taktiež spolupracujú aj pri nedonosených novorodencoch, ktorí sú kardiopulmonálne pre nezrelosť veľmi cirkulačne labilní a vyžadujú niekedy nielen konziliárne diagnostické výkony a kardiologickú liečbu, ale v niektorých prípadoch aj operačný výkon.

Ocenení Purpurové srdce
Laureáti Purpurového srdca 2019 Foto: OZ Malíček

Pokrstili audioverziu príručky pre rodičov predčasniatok

Medzi ocenených patrí aj medzinárodná biofarmaceutická spoločnosť zameraná na výskum a vývoj inovatívnych liekov AbbVie.

Purpurové srdce putovalo aj kolektívu Ambulancie pre deti s perinatálnou patológiou a rizikom Novorodeneckej kliniky Mikuláša Rusnáka LF SZU a Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Súčasťou slávnostného večera bol aj krst audio verzie príručky pre rodičov predčasne narodeného dieťaťa, ktorý vytvorila spoločne s odborníkmi a OZ Malíček spoločnosť AbbVie.

Príručku nahovorili rodičia predčasniatok, herečka Kristína Tormová a herec Marek Koleno. Krstnou mamou sa stala jedna zo zakladateliek neonatológie na Slovensku Viera Halamová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Milada MoškováViera Halamová
Firmy a inštitúcie AbbVieDetské kardiocentrumFNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská BystricaOZ Malíček