Rooseveltova nemocnica pozastaví vakcináciu proti COVID-19, zdravotníci chýbali na oddeleniach

Očkovanie, koronavírus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) v Banskej Bystrici od pondelka 18. októbra dočasne pozastavia prevádzku vakcinačného centra proti ochoreniu COVID-19. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje, dôvodom je maximálna snaha nemocnice zabezpečiť čo najvyšší rozsah zdravotnej starostlivosti vrátane plánovaných operácií.

Očkovanie bude vo vyhradené dni zabezpečovať vakcinačné centrum zriadené Banskobystrickým samosprávnym krajom (BBSK) v poliklinike Novamed na Bernolákovej ulici 10.

Vo vakcinačnom centre denne jeho prevádzku zabezpečovalo minimálne 13 zdravotníkov, ktorí nám potom chýbali na oddeleniach,“ objasnila koordinátorka vakcinačného centra Martina Flašková. Nemocnica k tomuto kroku pristúpila po dohode so zriaďovateľom, Ministerstvom zdravotníctva SR, aj na základe zvyšujúceho sa počtu hospitalizovaných pacientov s COVID-19 a aj s ohľadom na aktuálnu skutočnú potrebu zabezpečenia vakcinácie v okrese.

Nemocnica spustila vakcináciu proti ochoreniu COVID-19 medzi prvými zariadeniami na Slovensku 27. decembra 2020. V prvý deň začínali s kapacitou 20 zaočkovaných, po zriadení prevádzky v priestoroch vzdelávacieho centra zvýšili počet vakcinačných tímov a dennú kapacitu až na 600 zaočkovaných. Nemocnica sa podieľala na zaočkovaní 1 100 zamestnancov zariadení sociálnej starostlivosti v kraji, 2 000 učiteľov materských, základných a stredných škôl z celého Banskobystrického kraja.

Výjazdová vakcinačná služba nemocnice v spolupráci s Úradom BBSK zaočkovala v mesiacoch február až máj 2021 oboma dávkami vakcíny 3 742 klientov v 82 domovoch sociálnych služieb.

Pre mobilné vakcinačné tímy Zdravotnej záchrannej služby SR, a.s., zabezpečili spolu 9 921 dávok vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech a 2 215 dávok vakcíny Johnson. Celkovo v centre podali 58 634 prvých dávok a 46 921 druhých dávok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská BystricaMZ SR Ministerstvo zdravotníctva SR