Rožňavská nemocnica má novú ambulantnú časť fyziatricko-rehabilitačného oddelenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Rožňava
Foto: Svet zdravia

Rožňavská nemocnica má novú ambulantnú časť fyziatricko-rehabilitačného oddelenia. Práce v ambulantnej časti oddelenia trvali tri mesiace a náklady sa vyšplhali na približne 20 tisíc eur.

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie považujeme z pohľadu komplexnosti nemocnice za dôležitú súčasť pracoviska. Poskytuje totiž nadväzujúcu zdravotnú starostlivosť takmer pre všetky základné medicínske odbory, ako napríklad neurológia, interné, chirurgia, traumatológia alebo ortopédia,“ uviedol medicínsky riaditeľ siete polikliník a nemocníc ProCare a Svetu zdravia Róbert Hill.

V rámci stavebných prác spoločnosť zrealizovala viaceré dispozičné zmeny. Boli tiež vymenené inštalácie vody, kanalizácia, obklady či svetlá.

Po lôžkovej časti prišli na rad ambulancie

Ambulantná časť fyziatricko-rehabilitačného oddelenia je zameraná na liečbu ochorení pohybového systému, chorôb nervovej sústavy, stavov po úrazoch a operáciách pohybového aparátu, medzistavcových platničiek či na liečbu lymfedémov.

Nemocnica Rožňava
Foto: Svet zdravia

Presne pred dvoma rokmi sme v našej nemocnici otvárali nové fyziatricko-rehabilitačné oddelenie, moderné lôžkové oddelenie s terapeutickými miestnosťami a telocvičňami. Teraz sme komplexne vynovili aj ambulantnú časť oddelenia. Naším zámerom bola taktiež centralizácia oddelenia. Pacienti tak po novom nájdu fyziatricko-rehabilitačné oddelenie, ambulancie a procedúry v spoločnom priestore,“ dodal riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Rožňava Dušan Suchý.

Okrem rekonštrukcie nemocnica zakúpila pre ambulancie aj nové prístrojové vybavenie pre elektroterapiu a balneoterapiu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan SuchýRóbert Hill
Firmy a inštitúcie Nemocnica Svet zdravia RožňavaSvet zdravia