Siedmy ročník Behu pre Zdravé prsia má upozorniť na starostlivosť o svoje zdravie a nezanedbávanie prevencie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZDRAVIE: Beh pre zdravé prsia
Účastníci počas hromadného štartu disciplíny Beh na 5000 metrov počas 7. ročníka Behu pre zdravé prsia v areáli Partizánskej lúky na Železnej studienke. Bratislava, 25. máj 2024. Foto: SITA.
Tento článok pre vás načítala AI.

Upozorniť na starostlivosť o svoje zdravie a nezanedbávanie prevencie je cieľom osvetového podujatia Beh pre Zdravé prsia, ktoré bude v sobotu 25. mája od 9:00 do 14:00 na Železnej studienke v Bratislave. Siedmy ročník behu prinesie osvetové stanovištia pacientskych organizácií Amazonky a Ružová stužka.

Chýbať nebudú ani stanovištia zdravotných poisťovní s bezplatným odborným poradenstvom a konzultáciou s lekárom, odporúčaniami k správnej životospráve a prevencii, dôležitými kontaktmi na mamografické pracoviská a množstvom edukačných materiálov. Každý bude mať príležitosť naučiť sa samovyšetreniu prsníka, naučiť sa nahmatať hrčku na prsníku či porozprávať sa s onkologickými pacientkami.

Na mieste bude od 9:00 do 14:00 rádiologička, ktorá roky pôsobí v onkologickom ústave, ako aj riaditeľka Národného onkologického inštitútu. Beh pre zdravé prsia je súčasťou celoeurópskej akcie na prevenciu karcinómu prsníka Europa Donna – Breast Health Day 2024.

Podujatie sa koná pod záštitou Národného onkologického inštitútu a Ministerstva zdravotníctva SR a župana Bratislavského samosprávneho kraja. Štart a cieľ behu bude v priestoroch amfiteátra. O 9:15 a 10:15 budú dva organizované štarty. Na behu sa môžu zúčastniť muži, ženy, deti, hendikepovaní, pričom nemusia mať žiadnu väzbu na pacientov s rakovinou prsníka. Kategórie sa nerozlišujú a behať môžu aj celé rodiny.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny krajMZ Ministerstvo zdravotníctva SRNárodný onkologický inštitútOZ Amazonky