Situácia v Nemocnici Košice - Šaca zostáva vážna, očkovacie centrum otvoria znovu až v januári

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Koronavírus, Taliansko, nemocnica
Príjem pacientov sa po víkende opäť zvýšil. Foto: Cecilia Fabiano/LaPresse via AP.

Situácia v nemocnici Košice-Šaca je naďalej vážna. Informovala o tom hovorkyňa skupiny AGEL SK Martina Pavliková.

„Po pomerne pokojnom víkende, keď sme mali tri príjmy, bolo v priebehu posledných 24 hodín na covidové oddelenie hospitalizovaných osem nových pacientov. Šiesti z nich neboli očkovaní. Zdravotnú starostlivosť v súčasnosti poskytujeme 28 pacientom s ochorením COVID-19. Z uvedeného počtu sú 22 napojení na kyslík, traja vyžadujú vysokoprietokovú ventiláciu a traja pacienti sú na umelej pľúcnej ventilácii (UPV). Z pohľadu štatistiky sú kyslíkové lôžka a high flow z 84 percent obsadené nezaočkovanými pacientmi. V prípade UPV ide až o 100 percent neočkovaných,“ uviedol riaditeľ nemocnice Košice-Šaca Pavol Rusnák.

Posledné očkovania

V utorok je vo vakcinačnom centre možné dať sa naposledy pred sviatkami zaočkovať. Centrum bude v prevádzke opäť 4. januára 2022, pričom od 10. januára nastáva zmena.

Viac o téme: Koronavírus

Očkovacie látky budú podávané záujemcom až štyrikrát do týždňa, a to počas každého pracovného dňa, okrem stredy v čase od 7:00 do 14:30. Vakcináciu vykonávajú očkovacou látkou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech, parkovanie je zabezpečené.

Otváracia doba Mobilného odberného miesta (MOM) bude počas nadchádzajúcich dní upravená. MOM PCR bude zatvorené počas sviatočných dní od 24. do 26. decembra, tiež na Nový rok a 6. januára 2022.

Pred testovaním odporúčajú registráciu

V prípade MOM Ag nebude možné otestovať sa na Štedrý deň. Nasledujúce dni 25. a 26. decembra bude otvorené od 7:00 do 11:00. Zatvorené bude aj na Nový rok, otvorené potom následne 2. januára od 7:00 do 11:00 a 6. januára od 7:00 do 15:00.

„Zdravotnícke zariadenie prosí záujemcov o antigénové testovanie, aby využili možnosť výberu konkrétneho termínu a času testovania registráciou na portáli korona.gov.sk. Registrácia vopred zjednoduší administratívny proces a urýchli vybavovanie klientov. O výsledku budú klienti informovaní formou SMS správy. Záujemcovia o PCR testovanie sa musia vopred objednať na www.agellab.sk alebo na portal.agel.sk,“ dodal Pavliková.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina PavlikováPavol Rusnák
Firmy a inštitúcie BioNTechNemocnica Košice - ŠacaPfizer