Skalická nemocnica hlási zlepšenie situácie, zachytila však prvé dva prípady variantu omikron

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Agel Skalica
Fakultná nemocnica Agel Skalica. Foto: www.facebook.com

Vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica klesol v priebehu týždňa počet pacientov s ochorením COVID-19 o 30 percent, klesá aj počet pozitívne testovaných na koronavírus. Ako však upozornila hovorkyňa skupiny AGEL Martina Pavlíková, situáciu v regióne môžu zvrátiť prvé dva prípady infekčnejšieho variantu koronavírusu omikron.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„V tejto chvíli poskytujeme zdravotnú starostlivosť 26 pacientom z ochorením COVID-19, z tohto počtu si vyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie jedna osoba. Len niečo viac ako 15 % hospitalizovaných pacientov s koronavírusom je preukázateľne očkovaných, u 20 % sa údaj o vakcinácii ešte preveruje,“ uviedol riaditeľ skalickej nemocnice Jakub Rybár. Pozitívny test na koronavírus má v súčasnosti aj 11 zamestnancov nemocnice.

V Skalici boli zachytené prvé dva prípady variantu omikron, v oboch prípadoch sa potvrdila cestovateľská anamnéza. „Ako potvrdzujú krajiny, kde je už nákaza rozšírená, nová mutácia omikron je nebezpečnejšia v tom, že pribúdajú hospitalizácie pacientov s nepľúcnou formou ochorenia. Ukazuje sa, že ochranou pred závažným priebehom infekcie je tretia dávka vakcíny,“ povedal riaditeľ Rybár a dodal, že v dôsledku rýchlejšieho šírenia môže dôjsť k masívnejším výpadkom personálu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jakub RybárMartina Pavliková
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica Agel Skalica