Slováci majú o očkovanie treťou dávkou veľký záujem, registrovať sa môžete vopred cez čakáreň

Vakcína, koronavírus, očkovanie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

O očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je na Slovensku veľký záujem. Ministerstvo zdravotníctva SR preto záujemcom pripomína, že existuje možnosť registrácie vopred cez takzvanú čakáreň.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Žiadatelia tiež môžu kontaktovať infolinku rezortu či nechať sa zaočkovať u svojho lekára, ak túto možnosť ponúka. Uviedla to v tlačovej správe hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová. Dodala, že celkovo absolvovalo tretie očkovanie už takmer 400-tisíc ľudí.

Pridelený presný termín

Registračný formulár nájdu záujemcovia o preočkovanie na stránkach korona.gov.sk alebo vakcinacia.nczisk.sk. Po registrácii im bude pridelený presný termín na očkovanie, čím sa vyhnú čakaniu pred očkovacími centrami.

„Zároveň sa tým umožní efektívnejšia distribúcia vakcín a manažment pacientov a zdravotníkov vo vakcinačných centrách,” informovala Eliášová. Doplnila, že pri registrácii na očkovanie sa zadáva kraj a okres, v ktorom sa chce žiadateľ zaočkovať.

Je možné zadať viacero možností, čím sa predpokladá získanie skoršieho termínu. Podľa Eliášovej však netreba zabúdať na to, že voliť si treba len taký okres, do ktorého nebude mať žiadateľ problém za očkovaním vycestovať.

Registrovať sa dá aj telefonicky

Ďalšou z možností, ako sa zaregistrovať na tretiu dávku, je kontaktovať call centrum ministerstva zdravotníctva na telefónnom čísle 0800 174 174.

Túto možnosť však odporúčame využiť iba ľuďom, ktorí nemajú možnosť prihlásiť sa elektronicky. Kapacity centra nie sú neobmedzené a pri veľkom záujme volajúcich sa predĺži doba čakania na linke,” dodala Eliášová. Na možnosť očkovania treťou dávkou sa možno spýtať aj ošetrujúceho lekára.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Zuzana Eliášová
    Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR