Slovensko má ďalších päť obetí COVID-19, najmladší z pacientov mal len 31 rokov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Koronavirus
Foto: ilustračné, SITA/AP

Ministerstvo zdravotníctva SR oznámilo päť nových úmrtí v dôsledku nákazy koronavírusom. Celkovo tak v krajine evidujeme 66 úmrtí na COVID-19.

Vo Fakultnej nemocnici v Nitre zomrel 31-ročný muž, vo Fakultnej nemocnici v Trnave 60-ročná žena. Na COVID-19 ďalej zomrela 71-ročná žena v nemocnici v Michalovciach, 79-ročná žena vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne a poslednou pacientkou bola 81-ročná žena vo Fakultnej nemocnici v Nitre, informovalo ministerstvo.

Nemocnice evidujú takmer 400 hospitalizovaných

V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 397 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 346 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 15 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 40 pacientov.

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz 20 886, od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 557 505 laboratórnych testov. Aktuálne je na Slovensku 14 437 aktívnych prípadov ochorenia.

Hosp 1.jpg
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica v TrenčíneFN NR Fakultná nemocnica NitraFN TT Fakultná nemocnica TrnavaMZ Ministerstvo zdravotníctva SRNemocnica Michalovce