SNS a Kotlár prerástli ministerke Dolinkovej cez hlavu, tvrdí KDH a žiada odvolať splnomocnenca vlády

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Kotlár
Splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár (SNS) Foto: archívne, SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzýva vládu, aby odvolala splnomocnenca Petra Kotlára kvôli jeho postojom voči pandémii a neprijatím zdravotníckych predpisov (IHR) Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

Stredajší mimoriadny zdravotnícky výbor dopadol podľa KDH neúspešne, keď koaliční poslanci ignorovali dôsledky neprijatia IHR a podporili medzinárodnú hanbu Slovenska.

Ohrozenie života a zdravia pacientov

„Ministerka Dolinková túto dôležitú tému úplne odignorovala. Nedokáže vysvetliť neprijatie zdravotníckych predpisov WHO splnomocnencom Kotlárom a zabrániť, aby v budúcnosti neprichádzalo k takejto medzinárodnej hanbe a ohrozeniu života a zdravia našich pacientov. Preto vyzývame vládu, aby ho odvolala z postu splnomocnenca,“ uviedol poslanec KDH Peter Stachura.

Dodal, že Kotlár preukázal nezodpovednosť, keď tvrdil, že žiadna pandémia nebola, čo je podľa Stachuru neakceptovateľné vzhľadom na obete pandémie.

Mimoriadny zdravotnícky výbor iniciovaný KDH a ostatnými opozičnými stranami žiadal ministerku zdravotníctva Zuzanu Dolinkovú o poskytnutie informácií o právnych, finančných, personálnych a materiálnych dopadoch zamietavej pozície Slovenska voči zmenám IHR.

Slovensko izolované od sveta

Poslanec KDH František Majerský kritizoval vládu za nečinnosť voči Kotlárovi.

„SNS a pán Kotlár prerástli ministerke cez hlavu. Rozhodujú o zdravotníctve, riadia ministerstvo a celá koalícia ustupuje človeku, ktorý je dezinformátor a vidí najväčšie ohrozenie sveta v ‚chemtrails‘. KDH zásadne nesúhlasí, aby takýto človek mal mandát izolovať Slovensko od zvyšku sveta neprijatím IHR a ohrozovať životy a zdravie našich občanov,“ povedal Majerský.

KDH zdôrazňuje potrebu zodpovedného a odborného prístupu k zdravotníckym otázkam a vyzýva ministerku Dolinkovú, aby prevzala kontrolu nad rezortom zdravotníctva a zabránila ďalšiemu ohrozovaniu slovenských pacientov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Milan MajerskýPeter KotlárPeter-stachuraZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieMZ Ministerstvo zdravotníctva SRSNS Slovenská národná strana