Štát so samosprávami pripravili maximálne kapacity na očkovanie, pozývajú aj nerozhodných

Očkovanie, vakcína  Politické strany v kraji vyzvali ľudí k očkovaniu proti COVID 19.
Od 11. do 17. decembra sa do projektu Darujme si Vianoce zapojí 65 nemocníc, 27 polikliník, 19 veľkokapacitných očkovacích centier a niekoľko stoviek ambulantných lekárov a mobilných výjazdových tímov. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ministerstvo zdravotníctva SR spoločne so samosprávami pripravili na nasledujúci týždeň maximálne množstvo kapacít očkovania.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský preto na mobilizačný očkovací týždeň pod názvom Darujme si Vianoce pozýva všetkých, ktorí majú záujem o prvú, druhú alebo tretiu dávku vakcíny.

Tisícky vakcín

„Prosím všetkých občanov, aby využili túto možnosť,“ uviedol minister. Ako doplnil štátny tajomník rezortu zdravotníctva Kamil Száz, od 11. do 17. decembra sa do projektu zapojí 65 nemocníc, 27 polikliník, 19 veľkokapacitných očkovacích centier a niekoľko stoviek ambulantných lekárov a mobilných výjazdových tímov.

Viac o téme: Koronavírus

„Máme pripravených viac ako 100-tisíc vakcín pre registrovaných občanov a ďalšie desiatky tisíc pre nezaregistrovaných záujemcov,“ dodal.

Lekári poradia aj nerozhodným

Predstavitelia ministerstva zároveň vyzvali občanov, aby sa zaregistrovali na stránke korona.gov a v prípade ak majú o vakcinácii pochybnosti alebo nezodpovedné otázky, aby prišli a priamo v centrách sa poradili s prítomnými lekármi.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Podľa ministra je akýkoľvek spôsob, ako zvýšiť zaočkovanosť dobrý. Podľa prieskumu o možnosti nechať za zaočkovať premýšľa 68 percent ľudí a keďže tak zatiaľ urobilo iba necelých 50 percent, existuje stále veľká skupina, ktorá o tejto možnosti uvažuje.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kamil SzázVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR