Trenčianska fakultná nemocnica otvorila odberové miesto pre antigénové testovanie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Fakultná nemocnica trenčín
Na celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19 sa ešte pred Vianocami zúčastnilo spolu 21 660 obyvateľov Trenčína a 11 susedných obcí. Foto: www.facebook.com

Fakultná nemocnica v Trenčíne v pondelok 16. novembra sprístupnila verejnosti pracovisko antigénového testovania. Ako informovala nemocnica na sociálnej sieti, odberové miesto sa nachádza pri vstupnej bráne do nemocničného areálu.

Odberové miesto bude otvorené v pracovných dňoch od 7:30 do 11:30. „V prípade zhoršenia epidemiologickej situácie v našom regióne a v záujme otestovať väčšie množstvo občanov sme pripravení operatívne posilniť personálne kapacity a otváracie hodiny predĺžiť do 14:30,“ uviedla námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Lenka Dunajová Družkovská.

Viac o téme: Koronavírus

Záujemcovia sa môžu na vyšetrenie objednávať priamo na internetovej stránke nemocnice, pri odbere sa každý občan musí preukázať občianskym preukazom a deti do 15 rokov preukazom poistenca. Antigénové testovanie je bezplatné.

Odberové miesto je personálne zabezpečené sestrami, praktickými sestrami a zdravotníckymi záchranármi.

„Spoluprácu nám ponúkli aj študenti Fakulty zdravotníctva Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne, ktorí budú pracovať pod dohľadom kvalifikovaného personálu. Veríme, že aj takýmto krokom sa nám podarí pozitívne prispieť k zvládnutiu epidemiologickej situácie v trenčianskom regióne,“ dodala námestníčka nemocnice.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica Trenčín