Trnavský kraj bude očkovať vo veľkokapacitných centrách bez registrácie, vo vybraných časoch dá vakcínu aj deťom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie, koronavírus
Vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre v Bratislave v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) zaočkovali počas prvého dňa treťou dávkou vakcíny proti COVID-19 takmer 1 500 ľudí. Foto: www.facebook.com

Vo všetkých piatich veľkokapacitných očkovacích centrách zriadených Trnavským samosprávnym krajom budú počas víkendu očkovať ľudí aj bez predchádzajúcej registrácie alebo objednania sa.

Prítomní budú aj pediatri

Vo vybraných časoch bude zabezpečená aj prítomnosť pediatrov, čo umožní očkovať aj deti od 12 rokov, nevyhnutnou je však prítomnosť zákonného zástupcu. Informoval o tom odbor komunikácie Trnavského samosprávneho kraja.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

V sobotu bude v Piešťanoch, Dunajskej Strede, Skalici a dvoch očkovacích centrách v Trnave k dispozícii vakcína od Pfizer/BioNTech, v nedeľu v priestoroch Strednej zdravotníckej školy v Trnave jednodávková vakcína Janssen od Johnson & Johnson.

Treba mať potvrdenie o prvom očkovaní

Prísť môžu aj ľudia na podanie druhej dávky vakcín Pfizer/BioNTech alebo Moderna, ktorí sú viac ako štyri týždne po prvom očkovaní a neprišla im pozývacia SMS. Preukázať sa musia potvrdením o prvom očkovaní.

Od februára bolo vo veľkokapacitných centrách zriadených Trnavským samosprávnym krajom podaných viac ako 250-tisíc vakcín, ďalšie desaťtisíce aplikovali nemocnice a polikliniky. Postupne pribúdajú možnosti očkovania aj u všeobecných lekárov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)