Trnavský kraj registruje zvýšený záujem o vakcíny, Kolíková sa vyjadrila aj k povinnému očkovaniu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie, Pfizer, koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/AP

V troch veľkokapacitných očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja zaznamenali v sobotu vyšší záujem o vakcínu ako v predchádzajúcich týždňoch.

Prvú, druhú alebo tretiu dávku vakcíny v Skalici, Dunajskej Strede a Trnave dostalo viac ako 6000 ľudí. Ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú počas jej návštevy očkovacieho centra v Trnave o tom informoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Viac o téme: Koronavírus

Zvyšovanie očkovacích kapacít v ďalších týždňoch bude podľa Viskupiča závisieť od dostatku lekárov. Mnohí sú v očkovacích centrách víkend čo víkend už celé týždne za sebou, je preto možné, že si budú chcieť pred vianočnými sviatkami oddýchnuť.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Ministerka Mária Kolíková sa vyjadrila aj k možnému zavedeniu povinného očkovania. Ministerstvo spravodlivosti dostalo v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva za úlohu pripraviť k tejto možnosti analýzu, je to podľa Kolíkovej téma, ktorá je s ohľadom na situáciu absolútne aktuálna.

Určite je dôležité pre krajinu, aby sa nadýchla, aby sme poskytovali plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť všetkým, nielen covidovým pacientom. Niektorí pacienti nedostávajú kvalitnú zdravotnú starostlivosť, lebo sa v zdravotníckych zariadeniach dostávame na hranu,“ povedala ministerka. Ona sama zastáva názor, že vakcína je jediná pomoc pre zdravie aj pre nemocnice.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef ViskupičMária Kolíková
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRMZ Ministerstvo zdravotníctva SR