Univerzitná nemocnica Martin reprofilizovala ďalšie lôžka, presiahla už maximum z druhej vlny

Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach
Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje aktuálne 298 ľudí. Foto: ilustračné, www.facebook.com

Univerzitná nemocnica Martin (UNM) reaguje na zlú pandemickú situáciu ďalšou reprofilizáciou lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19. Aktuálne má na tento účel celkovo vyčlenených 159 lôžok, čo je viac, ako bolo maximum v druhej vlne pandémie. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Katarína Kapustová.

„Z uvedeného počtu je 128 postelí s kyslíkom, 15 JIS lôžok a 16 lôžok s možnosťou pripojenia na umelú pľúcnu ventiláciu. Trend hospitalizácií je stúpajúci, obsadenosť COVID lôžok je približne 80 percent, pričom kapacita umelých pľúcnych ventilácií je naplnená,“ priblížila aktuálny stav Kapustová.

Viac o téme: Koronavírus

Nemocnica je podľa jej slov nútená redukovať bielu medicínu, pričom sa zohľadňujú aktuálne lôžkové a personálne kapacity.

„Pacientom sa poskytuje v plnom rozsahu iba neodkladná lôžková zdravotná starostlivosť. Onkologická liečba pacientov pokračuje v štandardnom režime, obmedzená je však onkochirurgia. Operačné programy jednotlivých kliník sa flexibilne prispôsobujú personálnym kapacitám Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ dodala Kapustová s tým, že v nemocnici naďalej platí zákaz návštev hospitalizovaných pacientov.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie UN Martin Univerzitná nemocnica Martin