V Bojniciach bude o pacientov postarané, sľubuje kraj

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nsp_bojnice.jpg
TSK

Ústavná zdravotná starostlivosť možno nebude fungovať v plnom rozsahu, pomôžu však okolité nemocnice

Do piatka sa 88 zdravotných sestier, ktoré podali výpoveď v NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach, rozhodne, či výpovede stiahnu, alebo k 1. februáru odídu. Ako informoval Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), do nemocnice zatiaľ prijali šesť nových sestier.

Trenčiansky župan Jaroslav Baška vyhlásil, že aj keby sestry odišli, situácia sa dá zvládnuť. Môže však byť obmedzené poskytovanie ústavnej zdravotnej starostlivosti. Ochotné pomôcť  sú v rámci svojich kapacitných možností nemocnice v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK – NsP Považská Bystrica a NsP Myjava – a ďalej Univerzitná nemocnica Martin, NsP Partizánske a Fakultná nemocnica v Trenčíne.

Ostatná zdravotná starostlivosť – ambulantná, jednodňová, spoločné vyšetrovacie a liečebné zložky (RTG, CT, laboratórne vyšetrenia), aj pracovisko fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie – budú fungovať štandardne.

„TSK deklaruje reálnu snahu, aby bolo postarané aj o pracovné prostredie a a boli vytvorené podmienky na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre pacientov,“ uviedla vedúca oddelenia komunikácie TSK Jana Paulínyová. V roku 2015 sa podľa nej podarilo z prostriedkov TSK  investovať len do tejto nemocnice približne 389 tis. eurna zakúpenie prístrojovej techniky.

V roku 2016 a 2017 plánuje kraj vyčleniť 7 – 10 mil. eur na dokončenie rozostavanej investičnej akcie Rekonštrukcia monobloku a rozvodov inžinierskych sietí, ktorej súčasťou je aj dostavba operačných sál. Na tejto stavbe bolo preinvestovaných približne 144 mil. Sk zo štátneho rozpočtu. Monoblok s operačnými sálami už 12 rokov nikomu neslúži, nakoľko stavba je od roku 2004 pozastavená.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať