V Košickom kraji zaočkovali Sputnikom stovky Slovákov, veľkokapacitné centrá neplánujú zatvárať

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie, koronavírus
Nemocnice vyčlenili pre vakcináciu neregistrovaných dva dni, jedno popoludnie bude patriť deťom. Foto. www.facebook.com

Košický samosprávny kraj (KSK) cez víkend zaočkoval ruskou vakcínou Sputnik V 723 záujemcov. Župa k utorku podala už viac ako 180-tisíc vakcín proti ochoreniu COVID-19. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Košický samosprávny kraj bude aj počas aktuálneho týždňa podávať vakcíny vo všetkých troch veľkokapacitných očkovacích centrách, v prevádzke bude aj krajská výjazdová očkovacia služba.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Zdravotníci navštívia 45 obcí a miest vo všetkých regiónoch kraja, v teréne podajú vakcínu približne 2 500 občanom. Župa bude vakcíny podávať v očkovacom autobuse aj prostredníctvom mobilnej očkovacej služby.

Posilnili výjazdovú očkovaciu službu

„Krajské veľkokapacitné očkovacie centrá ostávajú nateraz v prevádzke, zatiaľ ich neplánujeme zatvárať. Aj my však evidujeme, že čakáreň sa napĺňa čoraz pomalšie. Aby sme vakcíny posunuli bližšie k tým, ktorí sa nemôžu prísť zaočkovať do niektorého z očkovacích centier, posilnili sme očkovanie v teréne prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby. Za sedem týždňov sme takto v teréne zaočkovali viac ako 9-tisíc ľudí. V prípade potreby prichádzajú zdravotníci k pacientom aj priamo domov,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Krajský očkovací autobus bude tento týždeň premávať po Zemplíne, výjazdová očkovacia služba bude podávať vakcíny seniorom na Spiši aj v okrese Košice – okolie.

V Michalovciach očkujú Sputnikom

Veľkokapacitné očkovacie centrum na Ostrovského ulici v Košiciach bude otvorené od štvrtka 17. júna do nedele 20. júna, očkovať sa tu bude vakcínami od spoločností AstraZeneca a Pfizer/BioNTech. V Spišskej Novej Vsi sa bude naďalej očkovať Modernou, a to počas víkendu 19. a 20. júna.

Na očkovanie do veľkokapacitného očkovacieho centra v Michalovciach sa môžu registrovať tí, ktorí majú záujem o ruskú vakcínu Sputnik V. Ruskou vakcínou budú v Michalovciach opäť očkovať v sobotu 19. júna, v nedeľu bude očkovacie centrum otvorené pre záujemcov o očkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anna Terezková
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)