V Maďarsku potvrdili najviac infikovaných za posledné mesiace, v nemocniciach ležia stovky ľudí

Koronavírus, test
Foto: ilustačné, Jens Buettner/dpa via AP.

Maďarsko vo štvrtok nahlásilo najvyšší počet nových ochorení COVID-19 za päť mesiacov. V krajine potvrdili 1 141 nákaz, čo je najviac od 14. mája. Oproti rovnakému dňu pred týždňom išlo o rast o 37 percent. V Maďarsku je 742 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19, čo je najviac od začiatku júna.

Odporúčajú nosenie rúšok

Väčšinu protipandemických opatrení v krajine začiatkom júla zrušili a rúška nie sú povinné v žiadnych verejných priestoroch. Maďarská akadémia vied však v pondelok odporučila nosenie rúšok v uzatvorených priestoroch, na podujatiach a vo verejnej doprave s cieľom „obmedziť štvrtú vlnu pandémie“.

Viac o téme: Koronavírus

Doteraz v Maďarsku úplne zaočkovali 66,6 percenta dospelej populácie, čo je menej ako priemer Európskej únie, ktorý je na úrovni 74,7 percenta.

Budujú závod pre výrobu Sputnika

Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó sa vyjadril, že jeho krajina by mala v tomto roku dostať technológiu potrebnú na výrobu ruskej očkovacej látky Sputnik V. Vakcínu by mali vyrábať v závode, ktorý v súčasnosti budujú, povedal minister vo štvrtok.

Szijjártó uviedol, že dopyt po tejto vakcíne v celom svete znamená, že Maďarsko má ekonomický záujem podieľať sa na jej produkcii. Avšak ani Európska lieková agentúra ani Svetová zdravotnícka organizácia doteraz používanie vakcíny Sputnik V neschválili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Péter Szijjártó
Firmy a inštitúcie Sputnik V