V myjavskej nemocnici otvorili nové oddelenie dlhodobo chorých

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pacient.jpg
Foto: Morguefile.com

Špecializované oddelenie poskytuje komplexnú starostlivosť pacientom, ktorých zdravotný stav si vyžaduje dlhodobú liečbu vrátane rehabilitácie

Nové oddelenie pre dlhodobo chorých pacientov otvorili v utorok 1. marca v Nemocnici s poliklinikou v Myjave, má 25 lôžok. Špecializované oddelenie poskytuje komplexnú starostlivosť pacientom, ktorých zdravotný stav si vyžaduje dlhodobú liečbu vrátane rehabilitácie.

„Cieľom je stabilizácia a zlepšenie zdravotného stavu pacienta tak, aby získal sebestačnosť a nezávislosť. Na oddelenie sú prijímaní dospelí pacienti,“ informovala hovorkyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja Jana Paulínyová.

Oddelenie dlhodobo chorých v tejto spádovej oblasti chýbalo. Minulý rok v novembri v myjavskej nemocnici otvorili nové detské oddelenie, na ktorom môžu byť spolu s deťmi aj matky, v januári zas nemocnica otvorila kardiologickú ambulanciu.

Kraj investoval v minulom roku do nemocnice v Myjave takmer štvrť milióna eur z rozpočtu, v roku 2016 to bude takmer pol milióna eur. Peniaze pôjdu na nákup rôznych prístrojov, ale aj na nemocničný informačný systém a opravu výťahov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Nemocnica Myjava