V Prešovskom kraji očkujú v 24 mestách a obciach, mobilná jednotka bude aj v obchodných centrách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Virus Outbreak France
A man receives Pfizer's COVID-19 vaccine at a vaccination site in Marseille, southern France, Wednesday, Dec. 1, 2021. The new potentially more contagious omicron variant of the coronavirus popped up in more European countries on Saturday, just days after being identified in South Africa, leaving governments around the world scrambling to stop the spread. ( Foto: AP Photo/Daniel Cole

Prešovský samosprávny kraj (PSK) tento týždeň znovu umožní očkovanie v ôsmich mestách, šestnástich obciach a piatich zariadeniach sociálnych služieb. Očkovať budú jednodávkovým Janssenom od spoločnosti Johnson & Johnson a očkovanie a preočkovanie vakcínou Comirnaty o konzorcia Pfizer/BioNTech.

Cez víkend otvorí krajská samospráva tri veľkokapacitné očkovacie centrá a vakcínu proti koronavírusu sprístupní aj v troch obchodných centrách. Očkovať sa bude dať aj vo Svidníku a Svite.

Na rôznych miestach

Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, v teréne je aj jej mobilná jednotka, ktorá od utorka do piatka očkuje na osemnástich rôznych miestach.

Ponuku očkovacích miest znovu rozširujeme. Tento víkend prichádzame s vakcínou aj do Svidníka a do Svitu, kde očkujeme jednodávkovou vakcínou Janssen. Naším zámerom je umožniť očkovanie v ďalších mestách i obciach, pretože v súčasnej dobe, keď koronavírus udrel plnou silou, je potrebné očkovanie zefektívniť,“ vyjadril sa v tejto súvislosti predseda PSK Milan Majerský.

Aj v obchodných centrách

Cez víkend kraj umožní očkovanie jednodávkovou vakcínou Janssen v čase od 10:00 do 17:00 v troch nákupných domoch. V sobotu 4. decembra v OC Hypka v Bardejove, v sobotu a nedeľu 4. a 5. decembra v OC Eperia v Prešove a OC Max Poprad.

V sobotu umožní prešovská župa v rovnakom čase očkovanie Janssenom tiež v kine Dukla vo Svidníku, v Mestskej športovej hale vo Vranove nad Topľou a vo veľkokapacitnom očkovacom centre (VKOC) Obchodnej akadémie v Humennom.

Už od 9:00 sa v tento deň otvorí očkovacie centrum v Mestskom úrade vo Svite a v skrátenom čase medzi 16:00 až 18:00 sa bude možné touto vakcínou zaočkovať aj vo veľkokapacitnom centre v SOŠ technickej v Prešove.

Vakcína Comirnaty

Vo všetkých troch krajských očkovacích centrách bude najbližší víkend aplikovaná vakcína Comirnaty od Pfizer/BioNTech, a to jej prvá, druhá i tretia dávka. Prešovské VKOC v SOŠ technickej bude otvorené v sobotu 4. decembra od 8:00 do 16:00.

Očkovacie centrum v Poprade v SPŠ techniky a dizajnu bude otvorené rovnako v prvý víkendový deň od 8:00 do 18:00.

Humenské centrum v Obchodnej akadémii na Komenského ulici otvoria v nedeľu 5. decembra od 8:00 do 16:00. Potrebná je registrácia cez krajský alebo štátny systém. Pre neregistrovaných záujemcov je vyhradený iba čas od 8:00 do 9:00.

Mobilná jednotka župy

Od pondelka 29. novembra do piatka 3. decembra podáva vakcínu tiež mobilná jednotka prešovskej župy vo viacerých obciach, prevažne v podtatranskej oblasti.

Koordinuje tiež očkovanie v piatich zariadeniach sociálnych služieb – v DSS Spišské Hanušovce, DSS Dotyk Medzilaborce, SeniorPark Vysoké Tatry, DSS Legnava a DSS Poprad.

Prešovský samosprávny kraj je pripravený zaočkovať či preočkovať posilňujúcou dávkou tisícky záujemcov,“ uviedla Jeleňová. Zefektívniť očkovanie môžu ľudia registrovaním sa na očkovanie cez krajský webový portál www.pk-ockovanie.sk, kde si môžu zvoliť presné miesto, deň a čas očkovania.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daša JeleňováMilan Majerský
Firmy a inštitúcie BioNTechComirnatyPfizerPSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)Vaccine Janssen