V Trenčíne si zopakujú plošnú vakcináciu, 11 tímov môže zaočkovať až 1 800 ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie, vakcína
Plošné očkovanie v mestskej športovej hale v Trenčíne. Foto: www.facebook.com

Po prvom kole plošnej vakcinácie proti ochoreniu COVID-19, počas ktorého minulú sobotu zaočkovali v trenčianskej športovej hale 1 550 osôb, plánuje Fakultná nemocnica Trenčín v spolupráci s trenčianskou samosprávou ďalšie plošné očkovanie občanov Trenčianskeho samosprávneho kraja nad 75 rokov veku. Ako informovala hovorkyňa nemocnica Martina Holecová, v sobotu 13. februára chcú podať vakcínu 1 800 ľuďom.

Druhé kolo plošnej vakcinácie je naplánované v priestoroch mestskej športovej haly na Mládežníckej ulici v čase od 7:30 do 19:30. „Pre plynulý priebeh vakcinácie bude pripravených 11 očkovacích tímov a tím anestéziológov,“ uviedla Holecová.

Viac o téme: Koronavírus

Na plošné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa môžu prihlasovať ľudia nad 75 rokov veku elektronicky prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk.

„Zaregistrovať sa aj tentoraz môžu osoby podľa prioritizácie určenej Ministerstvom zdravotníctva SR, teda zdravotnícki pracovníci, študenti zdravotníckych, lekárskych a nelekárskych odborov, zamestnanci domovov sociálnych služieb, zamestnanci odberových miest a terénni sociálni pracovníci,“ poznamenala Holecová s tým, že v týchto prípadoch bude nemocnica pri očkovaní vyžadovať potvrdenie od zamestnávateľa.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina Holecová
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica Trenčín