Vo veľkokapacitnom očkovacom centre podporili známe osobnosti kampaň Darujme si Vianoce

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Injekcie s vakcínou proti COVID-19 pripravené na podanie v dočasnom vakcinačnom centre mobilného tímu Vakci Zuzka v obci Ivanchnová počas celoslovenskej očkovacej kampane Darujme si Vianoce, ktorú dnes v obci podporili premiér SR spolu s ministrom zdravotníctva SR. Ivachnová, 11. december 2021.
Kampaň Darujme si Vianoce.

Zdravotníkom vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Trnave za ich dlhodobú prácu v boji s pandémiou ochorenia COVID-19 poďakoval minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Po rozhovoroch s lekármi a sestričkami povedal, že mnohí majú za sebou už viac ako 30 očkovacích víkendov. Ocenil tiež prácu ľudí z Úradu Trnavského samosprávneho kraja, ktorí víkendové očkovania už celé mesiace organizujú.

Očkovanie ako jediná cesta

Práve očkovanie je podľa ministra Korčoka jediná cesta, ako sa dá dostať z pandémie. Kto neverí v 21. storočí vede a tomu, čo sa deje na oddeleniach v nemocniciach, kde zomierajú ľudia, je podľa neho maximálne nezodpovedný človek.

Dodal, že rešpektuje tých, ktorí majú z očkovania strach, ale nie tých, čo šíria dezinformácie a bludy o očkovaní.

Vakcinačná kampaň

Očkovaciu kampaň Darujme si Vianoce priamo vo veľkokapacitnom očkovacom centre podporili aj herci trnavského Divadla Jána Palárika Tatiana Kulíšková, Branislav Mosný, športovkyňa Danka Barteková a viaceré ďalšie známe tváre.

Ja som smutný z toho, že musím ísť vôbec podporovať takéto niečo, čo by mala byť samozrejmosť. V 21. storočí by mal predsa každý pochopiť, že jedinou cestou je očkovanie,“ povedal herec Vladimír Jedľovský. Jeho kolega z divadla Branislav Mosný sa dal na mieste zaočkovať už treťou dávkou vakcíny.

Zvýšený záujem

Riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja Lucia Šmidovičová potvrdila aktuálne zvýšený záujem o očkovanie.

Môže ísť o dôsledok finančnej motivácie v prípade seniorov, ale aj zvýhodňovania zaočkovaných v určitých situáciách.

Trnavský samosprávny kraj zabezpečil počas víkendu možnosti očkovania v Trnave, Skalici a Dunajskej Strede.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Danka BartekováIvan Korčok