Vojenský vrtuľník previezol pľúcne ventilácie z Prešova do Nitry, hneď ich aj použili

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MO SR: Preprava pľúcnych ventilácií do Nitry
Rezort obrany zabezpečil 1. januára 2021 vo večerných hodinách leteckú a pozemnú prepravu piatich pľúcnych ventilácií z Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana Prešov do Fakultnej nemocnice Nitra. Bratislava, 2. január 2021. Foto: SITA/Ministerstvo obrany SR

Ministerstvo obrany SR zabezpečilo v piatok 1. januára vo večerných hodinách leteckú prepravu piatich pľúcnych ventilácií z Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana Prešov do Fakultnej nemocnice Nitra. Na prevoz z Prešova použili vojenský vrtuľník UH-60 Black Hawk, ktorý prepravil náklad na Sliač.

Odtiaľ ventilátory pre zlé počasie previezli do Nitry pozemnou technikou Ozbrojených síl SR. Na preprave spolupracovali rezorty obrany a zdravotníctva na základe dohody riaditeľov nemocníc. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Viac o téme: Koronavírus

Vojaci aj naša technika sú plne k dispozícii pre potreby a podporu zdravotníctva v boji s pandémiou. Vzhľadom na kritickú situáciu sme okamžite zareagovali na žiadosť krízového koordinačného centra Ministerstva zdravotníctva SR na prevoz životne dôležitých zdravotníckych zariadení Chirana Medical s unikátnou viacúrovňovou pľúcnou ventiláciou,“ priblížil minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura podotkol, že dva ventilátory hneď večer použili pre kritických pacientov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina Kovaľ KakaščíkováPeter-stachura
Firmy a inštitúcie FN NR Fakultná nemocnica NitraFNsP PO Fakultná nemocnica J.A. Reimana PrešovMO Ministerstvo obrany SR