Zdravotné sestry odmietajú jednotné uniformy, „modrobiela podobá sa na anjela“ je návratom do dôb minulých (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MZ SR: Predstavenie uniforiem slovenských sestier
Slávnostné predstavenie uniforiem slovenských sestier v košickom Kulturparku, ktorého cieľom je prezentácia vzniku a realizácie myšlienky vytvorenia novej a jednotnej pracovnej uniformy pre slovenské sestry. Košice, 2. marec 2023. Foto: archívne, SITA/Viktor Zamborský

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek nevidí problém v myšlienke jednotnej uniformy sestier, problém vidí v spôsobe plánovania celého projektu. Návrh na jednotné uniformy pre sestry sa stretol podľa komory s kritikou a nedôverou z radov samotných sestier.

Návrh jednotných uniforiem z autorskej dielne návrhárky Zuzany Hakovej prezentovali začiatkom marca v Košiciach. „Ak osobná angažovanosť jednotlivcov, aj keď v pozitívnom slova zmysle, prekoná spoločenský či profesijný záujem tých, ktorých sa tento projekt priamo dotýka, bude cesta k úspechu veľmi tŕnistá a samotný výsledok, ktorým by mala byť schopnosť sestry osobne sa identifikovať s uniformou, nedosiahnuteľný,“ uviedla v tlačovej správe Iveta Lazorová, prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek.

Národné uniformy majú byť v prvom rade konsenzom medzi sestrami, a to sa podľa nej neudialo. Sestry sa podľa Lazorovej nestotožňujú s akousi modernejšou verziou uniformy v štýle „modrobiela podobá sa na anjela“. Lazorová dodala, že slovenská sestra chce byť sestrou z 21. storočia a nemá záujem o návrat do čias minulých.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Iveta Lazorová
Firmy a inštitúcie SKSaPA Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek