Zisk firmy BioNTech opäť stúpol, miliardy z vakcín pomôžu vyvíjať aj lieky proti rakovine

Pfizer/BioNtech
Foto: Ilustračné, SITA/AP

Nemecká farmaceutická spoločnosť BioNTech, ktorá spolu s americkým výrobcom liekov Pfizer vyvinula prvú vo veľkom rozsahu používanú vakcínu proti ochoreniu COVID-19, v utorok informovala, že jej zisk v treťom kvartáli opäť stúpol.

Firma za júl až september vykázala čistý zisk viac ako 3,2 miliardy eur. V rovnakom období pred rokom skončila v strate 210 miliónov eur a v druhom kvartáli tohto roka dosiahla zisk takmer 2,8 miliardy eur. Vakcinácia očkovacou látkou konzorcia Pfizer-BioNTech sa začala vlani v decembri.

Viac o téme: Koronavírus

Tržby spoločnosti BioNTech v treťom štvrťroku tohto roka stúpli na takmer 6,1 miliardy eur z úrovne 67,5 milióna eur v rovnakom období vlaňajška. Firma uviedla, že dodávky vakcíny Comirnaty proti koronavírusu do 2. novembra boli v objeme viac ako 2 miliardy dávok.

Spoločnosť uviedla, že mimoriadne príjmy za jej vakcínu proti koronavírusu na báze mRNA jej pomôžu vyvíjať lieky proti rakovine a ďalším ochoreniam. Za január až september firma BioNTech vykázala čistý zisk 7,1 miliardy eur. V rovnakom období pred rokom skončila v strate 351,7 milióna eur.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie BioNTechPfizer