Zvolenská poliklinika vynovila rehabilitačné pracovisko

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Poliklinika Zvolen
Foto: ProCare

Poliklinika ProCare Zvolen v uplynulých mesiacoch zrekonštruovala svoje fyziatricko-rehabilitačné pracovisko.

V rámci modernizácie sa kompletne vymenili podlahy a maľovky. Do čakární pribudli nové lavičky a celý priestor sa zatraktívnil.

Celková investícia si vyžiadala 10-tisíc eur. Projekt finančne podporila zdravotná poisťovňa Dôvera.

Chcú sa zamerať na mladších ľudí a športovcov

Fyziatricko-rehabilitačné pracovisko poskytuje komplexnú rehabilitačnú starostlivosť a široké spektrum liečebných procesov – klasické masáže, vírivky rôznych končatín alebo celého tela, bankovanie, elektroliečbu, laseroterapiu, magnetoterapiu. Pacientom pomáha zlepšiť hybnosť, imunitu a celkový zdravotný stav po operáciách alebo pri chronických ochoreniach.

Radi by sme sa viac zameriavali aj na mladšiu a aktívnu generáciu. Náš rehabilitačný tím je natoľko skúsený, že dokáže poskytovať kvalitné zdravotnícke služby aj pre aktívnych alebo rekreačných športovcov,“ zdôraznila riaditeľka polikliniky Mária Hronská.

Renovácia priestorov zdravotníckych zariadení je jedným z našich dlhodobých projektov. Vítajú to nielen naši poistenci, ale aj zdravotnícky personál,“ vysvetlil Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Zdravotná starostlivosť je u nás podľa neho na vysokej úrovni a mnohí lekári aj sestry sú odborníkmi na špičkovej úrovni. V práci ich však často limituje práve nedostatočné prístrojové vybavenie a zastarané priestory.

Dominika Nestarcová
Dominika Nestarcová Foto: ProCare

Nestarcová: Nepodceňujte liečbu zranení

Oficiálneho otvorenia sa zúčastnila aj bývalá olympijská reprezentantka a viacnásobná majsterka republiky v plážovom volejbale Dominika Nestarcová.

Na svoje skúsenosti so zraneniami a následnou rehabilitáciou nezabudla.

Mladí ľudia majú tendenciu podceňovať zranenia a ich liečbu. Žiaľ, nebola som iná a tento prístup si potom vyžiadal náročnejšie operačné zákroky. Tak ako pri prevencii, včasná a odborná rehabilitácia pomáha skrátiť celkovú dobu liečby a umožní tak skorší návrat do aktívneho života,“ doplnila Nestarcová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dominika NestarcováMária HronskáMartin Kultan
Firmy a inštitúcie Poliklinika ProCare Zvolen