Wiererová vyhrala rýchlostné preteky v Östersunde, v súboji sestier Fialkových bola lepšia Ivona

Paulína Fialková, Svetový pohár v biatlone, Östersund
Slovenská biatlonistka Paulína Fialková počas pretekov zmiešaných štafiet vo švédskom Östersunde. Östersund, 30. november 2019.

Víťazkou nedeľňajších rýchlostných pretekov na 7,5 km vo švédskom Östersunde sa stala talianska biatlonistka Dorothea Wiererová.

Obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu dosiahla čas 19:48,5 min a pripísala si na konto 60 bodov. Druhé miesto obsadila Nórka Marte Olsbuová-Röiselandová, ktorá vďaka lepšiemu behu predbehla na záverečnom okruhu 22-ročnú Češku Markétu Davidovú.

Na veľmi dobrý výsledok siahala Ivona Fialková a po bezchybnej „ležke“ figurovala pred druhou streľbou na desiatej priečke. V stoji však dvakrát minula, čo ju odsunulo na konečnú 27. pozíciu s mankom necelých 73 sekúnd. Napriek tomu dosiahla lepší výsledok ako doposiaľ jej úspešnejšia sestra Paulína. Šiesta žena ostatného ročníka Svetového pohára chybovala na strelnici trikrát (1+2) a musela sa uspokojiť iba so 44. miestom.

V elitnej šestke malo najpočetnejšie zastúpenie Nemecko, keďže štvrtá skončila Franziska Preussová a šiestu priečku dosiahla výborná bežkyňa Denise Herrmannová. Medzi ne sa vtesnala domáca Linn Perssonová. Krajinu pod Tatrami okrem sestier Fialkových reprezentovali aj Terézia Poliaková, ktorá skončila na 100. mieste a tiež debutantka Veronika Machyniaková – cieľom prešla na 90. priečke.

Svetový pohár 2019/2020 v biatlone – 1. kolo

• Östersund (Švéd.)

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Dorothea Wiererová (Tal.) 19:48,5 min (1), 2. Marte Olsbuová-Röiselandová (Nór.) +8,6 s (2), 3. Markéta Davidová (ČR) +11,9 (0), 4. Franziska Preussová (Nem.) +19,2 (0), 5. Linn Perssonová (Švéd.) +21,6 (1), 6. Denise Herrmanová (Nem.) +22,1 (1) … 27. Ivona Fialková +1:12,9 min (2), 44. Paulína Fialková +1:41,0 (3), 90. Veronika Machyniaková +3:37,5 (2), 100. Terézia Poliaková (všetky SR) +4:24,3 (5)

Viac k osobe Ivona FialkováPaulína FialkováTerézia PoliakováVeronika Machyniaková