ŠK Slovan Bratislava v Európskej lige nestačil na Wolverhampton, diváci stuhli pri hororovom zranení Bajriča

Slovan - Wolverhampton
Futbalista Wolverhamptonu Wanderers Adama Traore (vľavo) v súboji o loptu s hráčom Slovana Bratislava Kenanom Bajričom počas zápasu Európskej ligy. Foto: SITA/AP

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava podľahli hráčom Wolverhamptonu Wanderers 0:1 vo štvrtkovom zápase 4. kola skupinovej fázy Európskej ligy. Slovenského majstra niekoľkokrát podržal brankár Dominik Greif, v 51. min zneškodnil pokutový kop Rubena Nevesa, ale na Molineux Stadium si napokon čisté konto neudržal. V nadstavenom čase skóroval Mexičan Raúl Jiménez, ktorý rozhodol o triumfe „vlkov“ aj v prvom vzájomnom súboji na Tehelnom poli.

Greif ukázal svoje kvality

Zverenci Jána Kozáka sa najbližšie predstavia v pohárovej Európe 28. novembra, keď zavítajú na pôdu tureckého Besiktasu Istanbul. Futbalisti slovenského majstra si prvú šancu vypracovali už v šiestej minúte. Po rohovom kope predĺžil loptu za seba Vernon De Marco, ale slovinský záložník Kenan Bajrič z dobrej pozície netrafil bránku. O dve minúty neskôr sa mohli tešiť z gólu hráči Wolverhamptonu, svoje kvality však ukázal 22-ročný brankár Dominik Greif.

Bratislavský rodák výborne reagoval na tečovanú strelu Joaa Moutinha spoza šestnástky a ľavou rukou loptu vyrazil. Následne sa tempo hry upokojilo a diváci na Molineux Stadium nevideli veľa gólových príležitostí. Z úvodného dejstva zaujal ešte strelecký pokus domáceho kanoniera Raúla Jiméneza, ktorý Greif s námahou vytesnil na roh.

Bajriča ošetrovali 10 minút

V 51. min mali zverenci trénera Nuna Espírita Santa obrovskú šancu na strelenie otváracieho gólu. Po spornom faule Vasila Božikova si loptu postavil na biely bod Ruben Neves, ale Greif vystihol smer jeho strely a pokutový kop zneškodnil. Brankár „belasých“ sa vyznamenal aj o šesť minút neskôr, keď si poradil s pohotovým zakončením írskeho obrancu Matta Dohertyho.

Záver stretnutia ovplyvnilo vážne zranenie Bajriča, ktorého lekári ošetrovali priamo na hracej ploche takmer 10 minút. Aj preto hlavný arbiter nadstavil až tucet minút, čo na strelenie rozhodujúceho gólu zužitkoval po centri Adama Traorého mexický útočník Raúl Jiménez.

Európska liga 2019/2020

• K-skupina

Wolverhampton Wanderers – ŠK Slovan Bratislava 1:0

• hralo sa od 21.00 (Molineux Stadium)

1:0 – 92. Raúl Jimenez

Žlté karty: 79. Jimenez

strely celkovo (na bránu): 18:5 (7:1) rohové kopy: 10:5, ofsajdy: 0:2, držanie lopty (v %): 67 – 33, rozhodcovia: Bas Nijhuis – Johan Balder, Davie Goossens (všetci Hol.)

Wolverhampton:R. Patrício – Dendoncker, Coady, Kilman – Doherty, Neves, Moutinho, Vinagre (90.+ Jonny) – A. Traoré (90.+ Bennett), R. Jiménez, Neto (69. Cutrone)
Slovan:
Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Bajrič (89. Ljubičič), de Kamps – Ratao (70. Suchockij), Rabiu (90.+ Daniel), Dražič – Šporar

Tabuľka K-skupiny

1. Sporting Braga 4 3 1 0 8:4 10
2. Wolverhampton 4 3 0 1 4:2 9
3. Slovan Bratislava 4 1 1 2 7:7 4
4. Besiktas 4 0 0 4 4:10 0

„Belasí“ hrali na pôde tímu z „kolísky futbalu“ po viac než 22 rokoch. Na pôde anglických klubov doteraz prehrali všetkých päť duelov so skóre 3:18. Naposledy sa pred zápasom s Wolverhamptonom predstavil na londýnskom Stamford Bridge ešte v septembri 1997.

Hlasy: (zdroj: RTVS)

Vernon De Marco (obranca ŠK Slovan Bratislava): „Je to pre nás sklamanie. Dnes bol súper lepší. Treba si uvedomiť, že to nie je slovenská liga, ale klub z Premier League. Bol to ťažký zápas a musíme si vážiť, že sme bojovali až do konca. Teraz sa musíme pozerať dopredu, matematicky stále máme šancu postúpiť a budeme bojovať.“

Dominik Greif (brankár ŠK Slovan Bratislava): „Bolo to náročné stretnutie. Oni ukázali svoju kvalitu v plnej kráse. Od prvej minúty išli do nás, mali množstvo šancí a my sme neboli vôbec nebezpeční. Škoda, že sme to neudržali. Wolverhampton je výborný tím, ktorý nedávno zdolal Manchester City. Jeho hráči majú veľkú kvalitu, sú tam aj majstri Európy. Pri penalte mi Jurij Medveděv dal radu kam sa mám hodiť a vyšlo to. Teraz to však nemá žiadnu cenu, keďže sme prehrali a nemáme body.“

Andraž Šporar (útočník ŠK Slovan Bratislava): „Bol to ťažký zápas. V prvom polčase sme mali aj my nejaké šance, ale nepodali sme najlepší výkon. Oni ukázali svoju kvalitu a treba im zagratulovať. V závere kopol hráč súpera Kenana (Bajriča, pozn.) do hlavy, chvíľu bol v bezvedomí, ale doktori povedali, že by mal byť v poriadku. Odviezli ho do nemocnice, zostane tu cez noc, ale je to bojovník a verím, že sa z toho dostane.“

Zverenci Jána Kozáka ml. v K-skupine bodovali v každom zápase okrem súbojov s „vlkmi“, s ktorými na Tehelnom poli prehrali 1:2. Svoje účinkovanie v skupinovej fáze Európskej ligy začali triumfom nad Besiktasom Istanbul (4:2) a následne si bod odviezli aj z ihriska Sportingu Braga (2:2).

ŠK Slovan Bratislava v pohárovej Európe

• sezóna 2019/2020)

Liga majstrov – 1. predkolo

1. zápas: ŠK Slovan Bratislava – FK Sutjeska Nikšič (Č. Hora) 1:1 (0:0)
odveta: FK Sutjeska Nikšič (Č. Hora) – ŠK Slovan Bratislava 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), na strely zo značky pokutového kopu 3:2