Z Čistého dňa je Centrum sociálnych služieb, Heger v tejto zmene vidí svetlú budúcnosť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Čistý deň
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran.

Zmenu resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante na Centrum sociálnych služieb chápe ako prechod medzi temnou minulosťou do svetlej budúcnosti. Uviedol to premiér Eduard Heger (OĽaNO) na tlačovom brífingu po návšteve Centra sociálnych služieb v Galante.

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič v spolupráci s kolegami prerobili centrum na miesto, kde sa poskytuje starostlivosť zamestnancom sociálnych zariadení. Vidí v ňom veľký potenciál poskytovať pomoc aj ďalším zamestnancom pred nástrahami, ako je vyhorenie.

Heger podotkol, že v kauze Čistý deň sa stelesňovalo všetko zlo vlád Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Dnes však podľa neho táto budova symbolizuje svetlú budúcnosť, a to vďaka investícii v roku 2019. Zariadenie podľa neho poskytuje vzdelávanie a psychohygienu pre 250 ľudí ročne.

„Takýchto projektov budeme potrebovať do budúcnosti podstatne viac, ale je skvelé, že už máme skúsenosť – ľudí, ktorí tým prešli a ich výpovede, ako im to pomohlo a udržiava ich to v psychickom zdraví,“ zhrnul.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerJozef ViskupičPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie Čistý deňTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)