Vládou schválenej finančnej pomoci pre mestá a obce v objeme 50 miliónov eur prišlo na účet Trnavy približne 580 tisíc eur.
Lepšie ako nič
Podľa primátora Trnavy Petra Bročku je to lepšie ako nič, na druhej strane pri ročnom rozpočte krajského mesta, ktorý sa pohybuje v rozmedzí od 70 do 100 miliónov eur, nejde o zásadnú čiastku. Bročka však pripomenul, že on na celonárodných fórach nevyplakával nad nedostatkom peňazí.
Na skládke odpadu v Trnave po nedeľnom požiari ešte likvidujú skryté ohniská (video+foto)
„My sa v prvom rade snažíme postarať sami o seba, tak sme to urobili aj keď bola energokríza. Namiesto vyplakávania sme inštalovali 17 fotovoltických elektrární, aktuálne inštalujeme na streche zimného štadióna 300 kilowattovú fotovoltickú elektráreň, bude to určite jedna z najväčších samosprávnych elektrární na Slovensku,“ povedal Bročka.
Finančná kompenzácia
Dodal, že vždy je niekoľko možností, tou najľahšou je „plačkať“, najnáročnejšia je flexibilne sa prispôsobiť a budovať pokrok. „A my sme si vybrali pokrok,“ dodal trnavský primátor.
Trnavské cintoríny budú v dušičkovom období otvorené dlhšie, mestská hromadná doprava bude posilnená
Predstavitelia miestnej a regionálnej samosprávy na výpadok príjmov z dane z príjmov fyzických osôb opakovane upozorňovali. S týmito peniazmi samosprávy počítali vo svojich rozpočtoch a žiadali preto o finančnú kompenzáciu. Vláda vyčlenením čiastky 50 miliónov eur na jednorazovú výpomoc mestám a obciam reagovala na ich požiadavky.