Za propagáciu sponzora v Paneláku pokuta 1 000 eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Televízia

BRATISLAVA 23. marca (WEBNOVINY) – Za propagáciu sponzora programu v seriáli Panelák zaplatí spoločnosť MAC TV tisíc eur. Rozhodla o tom dnes licenčná rada, podľa ktorej došlo k porušeniu zákona o vysielaní a retransmisii osobitnými propagačnými zmienkami priamo podporujúcimi službu Loto sponzora programu – národnej lotériovej spoločnosti Tipos. Markíza – Slovakia skončila s dvoma upozorneniami na porušenie zákona pre nedodržanie objektívnosti v príspevkoch a akciová spoločnosť Radio prevádzkujúca Fun Rádio s jedným, lebo nedodala súvislý záznam vysielania z 2. októbra minulého roka.

Pre možnú skrytú komerčnú komunikáciu začala dnes Rada pre vysielanie a retransmisiu správne konanie voči spoločnosti C.E.N. Dôvodom je odvysielanie príspevku v Správach z 20. januára tohto roku s názvom TA3 v nových autách, ktorý obsahoval informácie o autách značky Mercedes. Pre rovnaký dôvod, teda možnú skrytú komerčnú komunikáciu, začala rada voči spoločnosti C.E.N. aj ďalšie správne konanie. Týka sa príspevku Zlepšenie podnikania, ktorý informoval o Dexia banke Slovensko a televízia TA3 ho odvysielala v Správach 18. januára. Ďalšie dve správne konania voči spoločnosti C.E.N. súvisia s nedodaním súvislého záznamu vysielania. Licenčná rada rozhodla aj o štyroch správnych konaniach voči spoločnosti MAC TV prevádzkujúcej televíziu Joj. V troch prípadoch ide o možné porušenie ochrany maloletých a rade sa nepozdáva ani odvysielanie programu Lampa, v ktorom „mohlo dôjsť k nezabezpečeniu používania štátneho jazyka v súlade s osobitným predpisom.“ Voči spoločnosti Markíza-Slovakia začali dve správne konania. V prvom prípade pre hlasitosť reklám a v druhom pre možnú skrytú mediálnu komerčnú komunikáciu v príspevku Miss Slovensko 2010 v rámci Televíznych novín 22. januára.

Rada dnes udelila licenciu na celoplošné digitálne vysielanie rozhlasovej programovej služby Rádio Junior, Slovenský rozhlas 9 a televíznej programovej služby TV Nitrička spoločnosti Nitrička. Pre možné neoznámenie zmien týkajúcich sa údajov uvedených v žiadosti o licenciu a v dokladoch priložených k žiadosti do 15 dní od ich vzniku začala správne konanie voči spoločnosti Slovak Telekom.

Agentúru SITA informoval riaditeľ Kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu Ľuboš Kukliš.

SITA

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať