Zábava v Bratislave sa skončila tragicky, jedna osoba je mŕtva a dve v kritickom stave

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Policajné auto, polícia
Foto: ilustračné, SITA/MV SR
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 11. mája 16:46

V jednom z bratislavských nočných klubov sa malo viacero ľudí otráviť drogami. Informuje o tom portál noviny.sk s tým, že policajti a záchranári zasahovali vo Vlčom Hrdle.

Jeden muž zomrel a dve ženy boli v kritickom stave prevezené do nemocnice. Svedkovia pre TV JOJ uviedli, že ľuďom prišlo zle pred koncom akcie, boli pri vedomí, ale neskôr sa ich zdravotný stav zhoršil. „Záchranári ošetrovali ľudí v bezvedomí pri toaletách,“ opísali situáciu a videli aj sáčky, v ktorých boli pravdepodobne drogy.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR na sociálnej sieti Facebook uviedlo, že na tiesňovú linku 155 prijalo viaceré volania zo spoločenskej akcie vo Vlčom hrdle, pri ktorých bolo podozrenie na intoxikáciu drogami.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Muž počas prevozu zomrel

„Tesne po tretej hodine ráno sme vyslali ambulancie rýchlej lekárskej pomoci a rýchlej zdravotnej pomoci k 27-ročnému mužovi s poruchou vedomia a zástavou srdca. Záchranári muža úspešne zresuscitovali a transportovali do nemocnice. Počas prevozu žiaľ zomrel,“ priblížilo.

Krátko po piatej hodine ráno pomáhali aj 27-ročnej žene s poruchou vedomia, ktorá bola v ťažkom stave transportovaná do nemocnice v Ružinove. Dvadsaťosemročnú ženu s poruchou psychiky a správania záchranári po prvotnom ošetrení transportovali do rovnakej nemocnice,“ dodali záchranári.

Polícia začala trestné stíhanie

Polícia informovala, že začala trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Podľa doterajších výsledkov tvrdí, že všetky tri osoby si stav intoxikácie mali spôsobiť vedome a vlastným konaním.

„Nakoľko vyšetrovanie presných príčin, ako aj okolností uvedeného prípadu naďalej intenzívne pokračuje, bližšie informácie verejnosti poskytneme, akonáhle to procesná situácia umožní,“ napísala polícia na sociálnej sieti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať