Záhadné zmiznutie systému Patriot? Nemýľte si Sliač so Žilinou za úradovania Slotu, odkázal Naď

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Patriot, Naď
Polícia označila daný príspevok za hoax. Foto: www.facebook.com

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) dementuje vyjadrenia o ukradnutí komponentov zo zbraňového systému Patriot, ktorý je umiestnený na letisku Sliač. Reaguje tak na tvrdenia predsedu strany DOMOV – Národná strana Pavla Slotu, ktorý je synom politika Jána Slotu.

„Batérie systému Patriot sú strážené určite lepšie ako rodinný trezor mladého Slotu, aj keď všetci vieme, že tam je určite kadečo. Nie je ani fyzicky možné, aby niekto len tak prišiel a vzal z nich čo i len jednu skrutku, nie to ešte podstatný komponent. Pán Slota si Sliač asi pomýlil s mestom Žilina za úradovania jeho otca,“ uviedol Naď na sociálnej sieti.

Ministerstvo sa to pokúsi ututlať

Podľa Pavla Slotu sa údajne záhadne stratilo navádzacie zariadenie z rakety pre Patriot a túto informáciu získal z anonymného zdroja blízkeho armáde SR.

„Pomocou nákladného auta s rukou preložili raketu cez oplotenie základne, vymontovali kritické súčiastky a zdrhli. Pravdepodobne však táto správa ostane oficiálne nepotvrdená, pretože Ministerstvo obrany SR sa celú túto blamáž bude snažiť ututlať,“ uviedol Slota na sociálnej sieti.

Zosmiešnený hoaxer a klamár

Minister Naď vysvetlil, že správa Pavla Slotu je hoax a vysvetlil, čo presne sa udialo.

„Realita je taká, že z areálu civilných železníc mimo letiska Sliač boli odcudzené tri klasické vojenské kontajnery s lešením, rebríkmi a podobným stavebným materiálom, ktorý sa používa podľa potreby pri výstavbe na letisku Sliač. Ešte v ten deň, keď bola krádež ohlásená, bol páchateľ za vynikajúcej spolupráce štátnej a vojenskej polície vypátraný a materiál bol komplet vrátený naspäť. Bodka. Bublina spľasla, ostal iba zosmiešnený hoaxer a klamár,“ uviedol Naď.

Cynické predstavy v rovine sna

Polícia na svojej stránke taktiež potvrdila, že ide o hoax zo strany predsedu DOMOV – Národná strana.

„Absolútne rozumieme tomu, že niektoré osoby by boli veľmi radi, ak by došlo k poškodeniu záujmov bezpečnosti Slovenskej republiky, ale zatiaľ tieto ich cynické predstavy zostávajú v rovine sna,“ uviedli na sociálnej sieti.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján SlotaJaroslav NaďPavol Slota
Firmy a inštitúcie Domov - národná stranaMO Ministerstvo obrany SR