Zamestnanci múzea ukradli vzácne exempláre hmyzu a plazov za 40-tisíc dolárov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hmyz, múzeum
Súčasní aj bývalí zamestnanci múzea vo Philadelphii ukradli vzácne exempláre hmyzu a plazov v hodnote vyše 40-tisíc dolárov. Foto: reprofoto: youtu.be

PHILADELPHIA 31. augusta (WebNoviny.sk) – Súčasní aj bývalí zamestnanci múzea vo Philadelphii ukradli vzácne exempláre hmyzu a plazov v hodnote vyše 40-tisíc dolárov (v prepočte približne 34-tisíc eur).

Úrady uviedli, že podozriví odcudzili približne 90 percent zvierat z Philadelphia Insectarium and Butterfly Pavilion v stredu 22. augusta a možno aj počas ďalších dní. Polícia informovala, že na stenách viseli zamestnanecké uniformy, v ktorých boli zabodnuté nože.

Polícia prehľadáva domy troch podozrivých, no zatiaľ nikoho nezatkli. Uviedli tiež, že niektorí zástupcovia hmyzu sú už naspäť v múzeu. Jeho riaditeľ John Cambridge predpokladá, že zlodeji chceli hmyz a plazy predať. Zástupcovia insektária dúfajú, že sa im podarí dať zvieratá dokopy do novembrového podujatia Philadelphia Oddities Expo. Na kúpu nových exemplárov už vyhlásili zbierku.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať