Zamestnanosť na Slovensku v novembri takmer všade medziročne klesla, nových ľudí naberali len dve odvetvia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nezamestnanosť
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Zamestnanosť na Slovensku v novembri minulého roka medziročne klesla až v ôsmich z desiatich mesačne sledovaných produkčných odvetví. V najväčšom zamestnávateľskom odvetví, v priemysle, ubudlo medziročne necelé percento zamestnancov, pričom zamestnanosť v tomto odvetví klesá už 21 mesiacov s výnimkou minuloročného marca. Informoval o tom Štatistický úrad SR.

Najvýraznejší medziročný úbytok zamestnancov o 7,2 % evidovali činnosti reštaurácií a pohostinstiev, pokles zamestnanosti vyšší ako 3 % mali aj maloobchod a veľkoobchod. Zamestnanosť rástla len v stavebníctve o 0,2 % a v informáciách a komunikácii o 1,5 %.

V súhrne od začiatku minulého roka sa počet zamestnancov medziročne zvýšil len v štyroch z desiatich sledovaných odvetví, a to od 0,9 % do 1,9 % v sektoroch predaj a oprave motorových vozidiel, ubytovanie, stavebníctvo a informácie a komunikácia.

Ostatné odvetvia zamestnávali medziročne menej zamestnancov. Zamestnanosť sa najvýraznejšie, o viac ako 2 %, znížila vo veľkoobchode a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Štatistický úrad SR