Zamestnávatelia na Slovensku prijímajú čoraz viac cudzincov, pribúdajú nielen Ukrajinci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
dôchodca, pracujúci
Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku neustále stúpa. V minulom mesiaci na Slovensku pracovalo 100,9 tisíca cudzincov, čo bolo o 352 osôb viac ako v októbri.

V porovnaní s novembrom minulého roka pritom na Slovensku pracuje o 13,5 tisíca cudzincov viac. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú dlhodobo Ukrajinci. Medziročne ich na slovenskom trhu práce pribudlo 6,5 tisíca, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás vzrástol na 39,7 tisíca.

Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa v minulom mesiaci oproti novembru minulého roka zvýšil o 319 na 9,8 tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,2 tisíca, nasledovali Česi so 6,5 tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 6,1 tisíca.

Na Slovensku pritom pribúdajú aj pracovníci z exotickejších krajín. V minulom mesiaci u nás pracovalo 3,2 tisíca Indov. V porovnaní s novembrom minulého roka ich pribudlo 1,9 tisíca.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ÚPSVaR Ústredie práce sociálnych vecí a rodiny