Západ už na Ukrajinu zabúda a Zelenskyj sa chystá na útek z krajiny, vyhlásil Lukašenko

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
lukašenko
Bieloruský prezident Alexander Lukašenko. Foto: Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Samozvaný bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že Ukrajina už ustupuje do úzadia, čo sa týka záujmu Spojených štátov. Zároveň poznamenal, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa údajne pripravuje na odchod z krajiny.

Lukašenko volal Zelenskému

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na bieloruskú štátnu tlačovú agentúru Belta, Lukašenko to povedal na stretnutí s pracovníkmi bieloruskej jadrovej elektrárne a robotníkmi z ďalších odvetví.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajina bude stále naša. Túto Ukrajinu nikto nepotrebuje. Na Blízkom východe nastávajú problémy… Varoval som Zelenského, keď začala vojna. Zavolal som mu a povedal som: ,Voloďa, počúvaj ma, som skúsený človek, roky som pracoval. Len čo začnú nejaké problémy, zabudnú na teba.‘ A čo sa stalo potom? Ukrajina je teraz zatienená. Musíte použiť hlavu predtým, ako zapojíte krajinu do nejakého neuváženého plánu,“ povedal Lukašenko.

Američania trhajú Európu na kusy

Následne poukázal na Afganistan a situáciu, ktorá v tejto krajine nastala, keď sa z nej stiahli Spojené štáty. „Nechali to vyschnúť a odišli. Tu to bude úplne rovnaké.“ USA sú podľa neho „ďaleko, sú veľké a toto absolútne nepotrebujú“.

Lukašenko vyhlásil, že skôr či neskôr sa „Európa priplazí späť k Bielorusku a Rusku“, pretože „Američania dnes Európu trhajú na kusy, ako chcú. A Európa nemôže odolať, pretože všetko závisí od amerického trhu – úvery, majetok a tak ďalej.

Západní politici sa podľa neho nezaujímajú o životy bežných ľudí a ide im len o naplnenie vreciek. „Potom zvyčajne niekam utečú. Rovnako ako aj Zelenskyj sa chystá na útek,“ skonštatoval Lukašenko bez toho, aby uviedol pôvod svojich špekulácií.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alexander LukašenkoVolodymyr Zelenskyj