Zemanov stav sa zlepšuje, z nemocnice ho ale tak skoro neprepustia

Zemana hospitalizovali 14. marca pre plánované vyšetrenie. V dôsledku kritického nedokrvenia nohy súvisiaceho s cukrovkou však podstúpil operáciu.
Miloš Zeman
Český exprezident Miloš Zeman. Foto: archívne, SITA/AP

Stav hospitalizovaného bývalého českého prezidenta Miloša Zemana sa zlepšuje, ale prepustenie z nemocnice ho v najbližších dňoch ešte nečaká. Hovorkyňa pražskej Fakultnej nemocnice v Motole Pavlína Danková uviedla, že niekdajšia hlava štátu už po nedávnej operácii začala rehabilitáciu a pokračuje vo vertikalizácii a nácviku chôdze. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Zemana hospitalizovali 14. marca pre plánované vyšetrenie. V dôsledku kritického nedokrvenia nohy súvisiaceho s cukrovkou však podstúpil operáciu. V piatok ho presunuli z jednotky intenzívnej starostlivosti na internú kliniku.

Viac k osobe: Miloš Zeman

Ďalšie k téme

Odporúčané