Žilina vyhlásila pre zosuv svahu v Budatíne mimoriadnu situáciu, došlo aj k poškodeniu cesty

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zosuv pôdy
Zosuv pôdy Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Mimoriadnu situáciu v mestskej časti Budatín vyhlásil krízový štáb mesta Žilina po štvrtkovom zasadnutí. Ako informovala Zuzana Ondrášová z komunikačného odboru Mestského úradu v Žiline, dôvodom je zosuv svahu a následné poškodenie komunikácie na ulici Ku zvonici.

Mimoriadny stav platí od štvrtka 2. mája od 8:00. Ulica Ku zvonici, kde sa zosunul svah, zabezpečuje prístup k rodinným domom. Pod komunikáciou sa nachádzajú inžinierske siete plynovodu a vodovodu.

Na základe posudku a obhliadky miesta je predpoklad rozšírenia zosuvu a riziko svahovej deformácie s možným ohrozením života, zdravia, majetku a životného prostredia. Ohroziť to môže aj činnosť zložiek integrovaného záchranného systému v tejto mestskej časti Žilina – Budatín v prípade ich nutného zásahu.

„Správca cesty vykoná nevyhnutný rozsah stavebno-technických opatrení k eliminácii rizika ďalšieho zosuvu komunikácie v úseku poškodených svahovými deformáciami, dopravným značením a organizáciou prác. Zároveň žiadame obyvateľov v tejto lokalite, aby minimalizovali vypúšťanie vody na vozovku a sledovali podpivničené časti svojich obydlí,“ objasnil vedúci oddelenia krízového riadenia a bezpečnosti Lukáš Čerňava s tým, že mesto situáciu pravidelne monitoruje a samospráva bude verejnosť o ďalších skutočnostiach informovať.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať